עמירם בן אוליאל
עמירם בן אוליאלצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל (זנגי) מידד, פנה במכתב לרבניים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והראשון לציון הרב יצחק יוסף בבקשה כי יפעלו מול שב"ס כדי לאפשר לעמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בדומא לצאת מהבידוד ולערוך את ליל הסדר יחד עם אסירים נוספים.

במכתבו מתאר מידד את התנאים הקשים בהם מוחזק בן אוליאל: "עמירם בן אוליאל, אברך צעיר ואב לילדה, כלוא מזה 7.5 שנים בתנאים הקשים ביותר במדינת ישראל, כשהוא בודד בתא קטן בכלא ללא כל מגע עם אדם מבחוץ ואפילו לא עם אסירים אחרים.

''דומה כי יש המבקשים לפגוע בעמירם ולהוציא אותו משפיות. עמירם הורשע בגין אירוע ההצתה בכפר דומא באחד מפסקי הדין האוויליים שידעה מדינת ישראל, עת הושלך לשלושה מאסרי עולם מצטברים על סמך הודאה שנגבתה ממנו בעינויים קשים וללא כל ראיה תומכת מלבדה", תיאר מידד.

מידד פונה במכתבו אל הרבניים הראשיים בבקשה כי יפעלו לסייע לבן אוליאל לערוך ליל סדר כהלכתו בחברת אנשים ולא בבידוד בתאו: "ולא בנוגע להרשעתו אני פונה למעלתכם כעת. לרגל חג החירות הממשמש ובא אבקשכם לפעול ככל יכולתכם על מנת להבטיח שלפחות בליל הסדר הקרוב יסב עמירם לשולחן החג בחברת אסירים נוספים על מנת להפיג במעט את בדידותו ולאפשר לו תחושה, ולו קלה ורגעית, של חירות ושמחת חג יהודית".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כתב אמש (שני) לפעילי ימין כי פעל באחרונה להשוואת תנאיו של עמירם בן אוליאל שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא לתנאיהם של האסירים הביטחוניים.

בן גביר השיב לפניות של פעילי ימין ששאלו על תנאיו של אוליאל ואסירים יהודים נוספים. "פעלתי כדי להשוות תנאיו של בן אוליאל וכל האסירים הביטחוניים היהודים לאסירים ביטחוניים ערבים", כתב.

הוא הוסיף כי "בעקבות זאת נפתחו שיחות טלפון אחרי 6 שנים. לא הכל תלוי בי, אלא בשב"כ. אני ממשיך לפעול למען שוויון והגינות".