הלאנד. שובר שיאים
הלאנד. שובר שיאיםצילום: רויטרס

לכל ספורטאי יש דרך ארוכה בכדי לרשום שיאים ורגעים גדולים. כל אחד רוצה הכרה בזכות היכולת הספורטיבית שהוא מציג וכולם מקווים גם להתפרנס מזה בכבוד וברווח.

לא כולם מצליחים להגיע לרגעים הללו ומעטים הם אלו שעושים זאת ברווח גדול במיוחד, רווח היסטורי ממש. אף אחד לא הצליח לעשות זאת בגיל צעיר במיוחד.

אף אחד חוץ מארלינג הולנאד הנורבגי שממשיך לשבור שיאים בזה אחר זה.

הערב (שלישי) הודיעה חברת ההנעלה וההלבשה האמריקאית, 'נייקי', כי חתמה על חוזה חסות ארוך טווח עם חלוצה הנורגי של מנצ'סטר סיטי האנגלית, הולנאד, חוזה שיהיה אחד מהחוזים הגדולים ביותר בתולדות הספורט העולמי בכלל והגדול ביותר בתולדות הכדורגל העולמי בפרט.

על פי הודעת חברת ההנעלה וההלבשה האמריקאית, החוזה עם הולנאד עומד על 10 שנים, כאשר זה ילבש את מוצרי חברת ההנעלה וההלבשה במשך 10 השנים הבאות תמורת סכום שיא של 22.7 מיליון יורו לעונה.

על פי החוזה, החלוץ הנורבגי האדיר שכבש כבר 42 שערים ב-37 משחקים העונה במדי אלופת אנגליה כשבדרך שבר שיאים גדולים, ירווח בסך הכל סכום שיא של 227 מיליון יורו, סכום שהוא השלישי הגדול ביותר בתולדות הספורט כולו כאשר רק הכדורסלן האגדי מייקל ג'ורדן ושחקן הגולף ההיסטורי טייגר וודס, חתמו על חוזים גדולים יותר.

הולנאד מצטרף לשחקנים גדולים שחתומים על חוזה פרסום עם נייקי, כמו קיליאן אמבפה, מרכוס רשפורד, הארי קיין, קווין דה בראונה וכריסטיאנו רונאלדו, אותו עוקף הולאנד בחוזה הפרסום הגדול ביותר בתולדות הכדורגל העולמי אי פעם.

"כמות השערים שהוא כובש שמה חותמת על העתיד שלו ושל הכדורגל העולמי בכלל, זה מה שהופך אותו ליורש של מספר 9 הגדול הקודם - רונאלדו הברזילאי - הוא בדרך להיות הפנים של הדור הבא של החלוצים", כתבו בהודעתם 'נייקי'.