אפיית מצות בישיבת חומש
אפיית מצות בישיבת חומשצילום: חומש

עשרות הבחורי והאברכים של ישיבת חומש קיימו אפיית מצות בהובלת ראש הישיבה, הרב אלישמע כהן.

אפיית המצות נערכה בבית המדרש של הישיבה בחומש, וזאת על רקע ביטול חוק ההתנתקות והתחלת תהליך ההכשרה של הישיבה.

מנכ"ל הישיבה שמואל וונדי סיפר לערוץ 7 כי אפיית המצות מגיעה לאחר שנה מאוד מאתגרת שעברה על הישיבה: ''שנה שבא מצד אחד איבדנו חבר יקר, יהודה דימנטמן הי"ד, אבל מצד שני זכינו לראות בתחילתה של התפתחות חומש ובניינה בזכות ביטול חוק ההתנתקות.

"אחרי 17 וחצי שנים שהישיבה נמצאת פה, ובשונה מישיבות אחרות גם בבין הזמנים, אנחנו זוכים להיות פה בשמחה ולשמור על חומש. כולם מוזמנים בחול המועד לבוא לחומש ולשמוח איתנו בשמחתה של חומש ובשמחתם של צפון השומרון וארץ ישראל כולה".

מוקדם יותר השבוע קיבלת נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, את בקשת המדינה ונתנה ארכה של כחודשיים לתשובת המדינה בעתירת ארגוני השמאל נגד ההתיישבות בחומש.

בתחילת השבוע עדכנה הממשלה את בג"ץ על העברת החוק לביטול תוכנית ההתנתקות והסרת איסור הכניסה לישראלים ליישובי צפון השומרון ועל השינוי המשפטי במעמד האזור שיאפשר את הסדרת ההתיישבות בחומש וביישובי צפון השומרון שנעקרו במסגרת תוכנית ההתנתקות. המדינה תידרש להשיב לעתירת ארגוני השמאל עד לתחילת חודש יוני.

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון ומגורש משא -נור, שהוביל במשך שנים את המאבק לביטול חוק ההתנתקות הגיב להחלטה ואמר: "ממשלת ישראל אומרת לבג"ץ בקול ברור - אנחנו מסירים את חרפת הגירוש ומסדירים את ההתיישבות בחומש ובצפון השומרון. אנו מברכים את תשובת המדינה, בשבועות הקרובים נפעל יחד עם כלל הגורמים לפיתוח התשתיות הנדרשות על מנת לקיים התיישבות גדולה ומפותחת בחומש ובכל יישובי צפון השומרון – שאנור, גנים וכדים. אחרי 17 שנים וחצי מתחילים את החזרה עד לבניית הישובים מחדש ותיקון העוול. דגל ישראל יחזור ויתנוסס מעל הישובים הבנויים".