ערב החג
ערב החגצילום: שומרון

משפחות הישוב אביתר קיימו את ליל הסדר, על המדרכה בצומת תפוח, הכי קרוב שאפשר לישוב אביתר, לקראת צעדת אביתר הענקית ביום שני של חול המועד פסח ובדרישה מהממשלה לקיים את ההסכם הקואליציוני ולאפשר למשפחות לחזור לישוב.

קודם לכניסת החג, הגיע ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לחזק את המשפחות ולסייע להן בבניית המאהל במקום, דגן קרא לציבור להגיע בהמוניו לצעדת אביתר ביום השני של חול המועד פסח ואמר:

"ערב פסח, לא ייאמן איזו מסירות נפש יש כאן, איזו נחישות של משפחות גרעין אביתר של תנועת נחלה.

כולנו גאים בכם, כולנו מעריצים את האמונה ואת הנחישות, ובזכות הנחישות והאמונה בזכותכם עם ישראל ינצח ואביתר יהיה ישוב, עיר ואם במועצה האזורית שומרון אתם הגעתם לכאן והייתה לי את הזכות לעזור לכם מעט.

עם האבק עם העמודים של האוהלים, תדעו לכם שכולנו אתכם, אין דבר צודק ומוסרי מלתת תשובה לאויבנו שרצחו כאן ולקחו כאן דמים של אביתר בורובסקי, יהודה גואטה, גם של איהאב חטיב לבוא ולהקים כאן התיישבות, אין דבר שירים את הרוח יותר ואנחנו עכשיו צריכים להרים את הרוח של עם ישראל מול גל הטרור ולהקים התיישבות חדשה, התיישבות שתניף את הדגל במקום כל כך מרכזי וחשוב ביטחונית. אנחנו קוראים מכאן כולנו לממשלת ישראל לקיים את ההסכם של הממשלה הקודמת.

זה מחייב את הממשלה הזו לקיים את ההסכם הקואליציוני ולאפשר להקים את יישוב הקבע באביתר. אני קורא מכאן ערב הפסח יחד המשפחות היקרות והאמיצות הללו לכל עם ישראל להגיע בהמוניו לצעדת ההמונים ביום שני בשעה 12:00 בצהריים, מכאן לאביתר עם דגלי ישראל, נצעד בשמחה ומתוך אמונה ונחישות שאנחנו כאן כדי להבקיע, כדי לשבור את החומה של איסור הקמת היישובים החדשים כדי להקים את יישוב הקבע באביתר. יחד ננצח".

מלכיאל בר חי אב ל 8 מגרעין המשפחות של הישוב אביתר הסביר את ההחלטה יוצאת הדופן של משפחות אביתר לקיים את ליל הסדר במקום ואמר "אנחנו משפחות אביתר התכנסנו כאן בערב חג החירות בעזרת ה' כדי להיות במקום הכי קרוב שאנחנו יכולים לאביתר, חג החירות חג הגאולה. אנחנו ממשיכים לתשובה ציונית, הולמת להשיב את ארץ ישראל. לא נחנו ובעזרת השם לא ננוח עד שבעזרת השם בקרוב נהיה למעלה באביתר בבתינו ונוכל לחגוג שם, אולי את שביעי של פסח בעזרת ה'".

הצעדה תתקיים ביום שני י"ט ניסן (10.04) - יום רביעי של חול המועד פסח בשעה 12:00 מצומת תפוח לכיוון אביתר. המארגנים מעדכנים כי יותאם מסלול צעידה לעגלות.