הפגנת הימין בירושלים
הפגנת הימין בירושליםצילום: רגבים

אחרי מספר חודשים בהם הימין נותר בביתו וכמעט שלא יצא להפגין בעד הממשלה ובתמיכה ברפורמה, נראה כי האדישות הגיעה אל קיצה וגם מחנה הימין מתעורר.

למחרת יום העצמאות צפויה הפגנת ענק מול משכן הכנסת, כדי לתת מענה למחאות השמאל נגד הרפורמה שיצרו בחודשים האחרונים אנרכיה ואף פגעו ביכולת של הממשלה לקדם את מהלכי הרפורמה.

ראשי ארגוני הימין שעומדים מאחורי "הפגנת המיליון" פונים כעת לציבור בבקשה להיות שותפים במימון ההפגנה.

היו שותפים בתרומה להפגנת המיליון

מאחורי "הפגנת המיליון" מובילים שורה של ארגונים ופעילי ימין בהם ברלה קרומבי, ח"כ אביחי בוארון וברל'ה קרומבי, תנועת "ישראל שלי" בהובלת שרה העצני, יואל שילה, ארז תדמור, ארגון רגבים בהובלת מאיר דויטש ואריה גולדברגר, מטה 64 בהובלת גיא לוי וארגוני ימין נוספים.

הפגנת המיליון מתוכננת להתקיים יום לאחר יום העצמאות, ביום חמישי ו' אייר - 27.4 ונועדה כדי לחזק את הממשלה והקואליציה להעביר את החוקים לתיקון מערכת המשפט מיד בתחילת מושב הקיץ, כפי שהתחייבו ראשי הקואליציה.

ח"כ אביחי בוארון, נציג יו"ש ברשימת הליכוד לכנסת, שעומד בראש העצרת אמר: "אנחנו פונים לציבור להיות שותף בעצרת ולתמוך בעמותות ובארגונים שמארגנים את הפגנת הענק של המחנה הלאומי. אנחנו נמצאים בשיאו של מהלך היסטורי לתיקון מערכת המשפט וסיום עוול של 40 שנה. במשך עשרות שנים, קבוצה קטנה, אליטיסטית, שולטת כאן במדינה, בכלכלה, במערכת המשפט, בצבא, בתקשורת ובפקידות, ולא מאפשרת לציבור ולנבחריו להוביל סדר יום לאומי. המצב הזה שבו רצון העם הופך למרמס אינו יכול להימשך עוד. אנחנו, הציבור שהלך בבחירות האחרונות לקלפי, חייב הפעם לצאת לרחוב ולהודיע לכולם, לא ניתן שיגנבו לנו את הבחירות! לא נאפשר מצב שבו הרוב לא קובע וההצבעה שלנו בקלפי לא שווה ולא נחשבת. הציבור ייצא בהמוניו ויהיה שותף למהלך תיקון מערכת המשפט וסיום שלטון הלא-נבחרים ששולטים ברוב העם בצורה דרקונית ולא דמוקרטית".

היו שותפים בתרומה להפגנת המיליון

ברל'ה קרומבי מייסד תקומה 2023 אמר: "אנחנו בעיצומו של תהליך להחזיר את המנדט לעם. במחאות השמאל האחרונות גילינו כי המדינה בעצם לא מתנהלת כמו מדינה דמוקרטית על ידי העם, אלא על ידי קבוצה קטנה שגנבה לנו את המדינה. המאבק כבר מזמן אינו רק על הרפורמה אלא על על הבחירה הדמוקרטית של רוב הציבור היהודי בקלפי, שנרמסת בידי קבוצה קטנה ודורסנית שפוסלת את הבחירה שלו וגונבת לו את הבחירות פעם אחר פעם. הפעם לא ניתן שיגנבו לנו את הקול".

היו שותפים בתרומה להפגנת המיליון