שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף השתתף היום (שני) עם עשרות אלפי בני אדם בצעדה חגיגית לחיזוק ההתיישבות, מצומת תפוח אביתר בשומרון.

בצעדה לקחו חלק שרי הממשלה ובהם איתמר בן גביר, בצלאל סמוטריץ ואורית סטרוק, אליהם הצטרפו יותר מעשרים ח"כים ממרבית סיעות הקואליציה.

השר וסרלאוף נאם בפני משתתפי הצעדה ושיתף את חלומו הגדול בפיתוח ההתיישבות.

"בכל דור ודור אנחנו מרגישים את הכאב של התבוססות בדמים. הכאב הזה צורב ומפלח את ליבנו הפועם באהבת עמינו. אז אנחנו אוגרים כוחות מתוך אותו כאב עמוק וממשיכים. כי אי אפשר לעצור, פשוט אי אפשר. אנחנו צריכים להמשיך לבנות את ארצנו, להמשיך להתאחד בתוכנו ולהמשיך לשאוב כוחות משרשרת הדורות שהתמסרו לחזון הציוני. ותחזינה עינינו בשובך לציון".

"עינינו חוזות. אנחנו הדור שזוכה להיות כאן בארץ ישראל, לא באירופה ולא בארה"ב, כאן ממש. כגודל השליחות שעל כתפינו כך גודל האחריות. האחריות היא לא לתת דומי לנו. לא לשבת בשקט בתוך עצמינו, אלא לנוע קדימה. להחיש את צעדינו אל מול התקופה האדירה שמולנו. זו אחריות אישית. זו אחריות קבוצתית. זו אחריות מדינית. רק לא לעצור. רק לא להרים ידיים. ההתמדה היא כלי הנשק החזק ביותר של המנצחים. מי שיתמיד יותר במאבק הזה ינצח", הוסיף השר.

לדבריו, "יש לי חלום. אני חולם על התיישבות שכל כולה מוכשרת ומפותחת. לא אחרי פיגוע חלילה. לא אחרי רצח. אלא לכתחילה. בגאון. כי זו ארצנו. יש לי חלום. אני חולם על הקמת יישובים חדשים ביהודה, שומרון ובנימין. יישובים פורחים שבו נראה ילדים הולכים יחפים בגינות. ונראה זוג הורים יושב במרפסת ומולו הנוף המרהיב והם שואפים אוויר פסגות. יש לי חלום שכאן במקום הזה, ביישוב אביתר אנחנו נוכיח לעולם כולו ובעיקר לעצמנו, שארץ ישראל נקנית בגאווה יהודית, בזקיפות קומה ובכבוד לאומי -ייסורים כבר עברנו מספיק. כאן במקום הזה אנו נרים את דגל ישראל גבוה ונאמר: זה הבית שלנו".

"אברהם אבינו לא טייל ברמת אביב. הוא היה בשכם. הוא היה באלון מורה. הוא היה מתנחל. ועוד יש לי חלום. חלום אחד. שבנינו ובנותינו יזכרו תמיד שאין לנו ארץ אחרת, גם אם אדמתנו בוערת. פיסה של חלום אני זוכה להגשים בשליחות שניתנה ע"י ממשלת ישראל להסדרת ההתיישבות הצעירה. זה בנפשנו. זה בסמכותנו. וזה יקרה בקרוב בע"ה", סיכם.