סרטון מרגש המתפרסם הבוקר (שלישי) מתעד את הרגעים בהם צעדו רבבות שצעדו לאביתר אתמול ובראשם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראשי נחלה דניאלה וויס וצבי אלימלף שרבף, שבעה שרים וכ-20 ח"כים.

הצעדה התקיימה במטרה לחזק את הממשלה לקיים את מתווה אביתר כפי שהובטח ובקריאה להקמת ישובים חדשים ובכדי להרים את הרוח לאחר גל הטרור.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר בעצרת: "הגענו לכאן ברבבותינו מכל רחבי הארץ ברוח עצומה כדי לומר לממשלה בצורה ברורה. חברינו היקרים, ראש הממשלה, שרי הממשלה האהובים - אנחנו שלחנו אתכם למשול ואנחנו מצפים שתמשלו ותקימו ישובים ביהודה שומרון, הגליל והנגב. תשובתנו לגל הטרור ברורה, בניין ארץ ישראל והקמת ישובים חדשים ביו"ש".

"האויב הברברי בא לפגוע ברוח שלנו, בא להפחיד אותנו שנברח מפה, ואנחנו היכן שנרצחו אביתר ויהודה והלל ויגל וכל הנרצחים בכל מקום בארץ, הם באו להוריד את האור של עם ישראל ואנחנו נוסיף כאן אורות של ארץ ישראל עם בתים, עם ישיבות, עם מוסדות חינוך, עם כבישים, ועם ישראל ינצח. אנחנו עומדים כאן כולנו ואומרים לממשלת ישראל, לראש הממשלה, לכל השרים 'לכו בכוחכם זה' ותנו תשובה אמיתית, נחושה והקימו את אביתר כישוב בארץ ישראל. הקימו יישובים חדשים בכל רחבי הארץ, כי העם הזה חזק והעם הזה יתן לכם את הגב. אנחנו מצהירים כאן שאנחנו נגיע לכאן שוב ושוב ושוב ולעולם-לעולם לא נתייאש", הוסיף.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ אמר: "את היישוב אביתר נסדיר וזה יקרה בעזרת השם בקרוב. לא ניתן לטרור לנצח אותנו ולשבור את הרוח שלנו - עם הנצח"

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן אמרה בעצרת: "אני רוצה לחזק את ידי אנשי ההתיישבות, כולכם עם ישראל מצדיע לכם, מדינת ישראל עומדת מאחוריכם ואחרי המפעל העצום. אתם מדביקים את כולנו באהבה הזו, אתם מתנחלים בלבבות של עם ישראל - ורק באהבה אנו ננצח. עם ישראל ומדינת ישראל נמצאת בתזוזה קדימה עם הסדרת ההתיישבות, יחד עם תיקון חוק ההתנתקות נראה שמדינת ישראל שייכת לנו ואנו חוזרים ושבים הביתה".