השר מיקי זוהר
השר מיקי זוהרצילום: תומר נויברג, פלאש 90

על רקע האלימות הקשה כנגד אוהדי הפועל ירושלים ביוון אמש, במהלך המשחק השני בסדרת רבע גמר ליגת האלופות של פיב"א, בין א.א.ק אתונה היוונית להפועל ירושלים, ערך היום (חמישי) שר התרבות הספורט מיקי זוהר שיחות עם סגן שר הספורט היווני, מזכ"ל פיב"א, אנשי איגוד הכדורסל ונציגי הפועל ירושלים.

כזכור, אמש במהלך המשחק השני בסדרה בין הקבוצה היוונית לאדומים מבירת ישראל, נשרף דגל ישראל ביציע על ידי אוהדים יוונים אלימים ובנוסף ירו אלה זיקוקים בכינון ישיר לכיוון האוהדים הישראליים וכן השליכו עליהם אבני שיש וסלעים שגרמו לפציעות וחרדות ביציע האורחים מישראל.

אחרי האלימות הקשה כנגד אוהדי הפועל ירושלים ושריפת דגל ישראל ביוון שוחח שר התרבות והספורט מיקי זוהר עם סגן שר הספורט היווני אלפטריוס אווגנאקיס, עם מזכ"ל פיב"א אנדריאס זאגקליס, ועם נציגי הפועל ירושלים ואנשי איגוד הכדורסל שעדכנו את השר זוהר על כל כל מעשי האלימות.

"מדובר בתקיפה אנטישמית כנגד יהודים ומקרה אלימות חמור ביותר - ואנחנו דורשים מיצוי דין עם התוקפים ועם הקבוצה", אמר שר התרבות והספורט מיקי זוהר בשיחותיו עם הגורמים השונים.

סגן שר הספורט היווני אלפטריוס אווגנאקיס הביע את צערו על מקרי האלימות וביקש למסור לשר התרבות והספורט מיקי זוהר בשם ראש ממשלת יוון את צערו על המקרה ועידכן את השר זוהר כי רשויות החוק ביוון מטפלים בנושא גם מהפן האנטישמי ואף החלו מעצרים של המעורבים באלימות.

בנוסף, שוחח השר זוהר עם נציגי קבוצת הפועל ירושלים ועדכן אותם בשיחה ובתוצאותיה והודיע להם שביום רביעי הקרוב יגיע למשחק הבא מול אותה הקבוצה שמתקיים בישראל, המשחק המכריע בסדרת רבע הגמר.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר כי "יש לפעול לכך שהמשטרה תיערך למנוע אלימות משני הצדדים על מנת להבטיח משחק בטוח והוגן פה בישראל".

מזכ"ל פיב"א, ארגון הכדורסל האירופי אמר לשר זוהר כי "אנחנו מחויבים למיגור תופעת האנטישמיות במשחקי כדורסל ונפעל במלוא החומרה לאור האירועים".

עוד בשיחתו עם הנציגים, שר התרבות והספורט מיקי זוהר התחייב כי "במידה והקבוצה תעפיל לפיינל-פור אפעל יחד עם ראש העיר משה לאון להבאת משחקי הפיינל פור לירושלים ומדינת ישראל תארח לראשונה את הטורניר היוקרתי".