הכנס שקיים ארגון "בית ישראל" בגאורגיה
הכנס שקיים ארגון "בית ישראל" בגאורגיהצילום: ארציל ציטידזה

מאות השתתפו בגאורגיה בכנס "מהשואה עד ל-75 הישגי מדינת ישראל" בהובלת ארגון "בית ישראל" שייסד פעיל ההסברה איציק משה.

בכנס לקחה חלק משלחת ישראל רשמית שכללה בין היתר את יו"ר אגודת הידידות עם גאורגיה בכנסת ח"כ דוד ביטן ואת ח"כ מיכאל ביטון. ערב הכנס השתתפו השניים בשיחת עבודה על אופי ומתודיקה של ההסברה ישראלית שמוביל ארגון "בית ישראל".

איציק משה
איציק משהצילום: יצחק קלמן

בדיון שהתקיים במשרדי הארגון בטביליסי השתתפו נציגים מאוסטרליה, ארה"ב, גרמניה, ספרד, אוסטריה, טורקיה, אלבניה, קוסובו, רוסיה ומונטנגרו.

הכנס בגאורגיה אמור להימשך באירועים במדינות נוספות באירופה ועתיד להסתיים כמצעד הזדהות ותמיכה לישראל, במגדל דוד בירושלים בהשתתפות ראשי המדינה, ידיד ישראל, מנהיגות ישראלית ונציגים מרחבי העולם.

כזכור, לפני מספר חודשים ניצל משה מנסיון חיסול של ראשי אל קודס ומשמרות המהפכה האיראנית בשל פעילותו הציונות, קידום קשרי ישראל עם מדינות ידידות ופעילות ההסברה למען ישראל.

ח"כ דוד ביטן אמר: "תודה לממשלת גאורגיה על התמיכה ועל כך שמכניסים לימודי השואה בכל מערכת החינוך. ותודה לאיציק משה על העשייה למען ישראל במדינות רבות".

גיווי מיקנדזה, ראש אגודת ידידות עם ישראל בפרלמנט הגאורגי, הוסיף: "נכניס לימודים נגד אנטישמיות במוסדות החינוך ומצדיע ל'בית ישראל' על יצירת הגשר גם בנושאים בלתי אפשריים".