ביקרנו ביריד הספרים הגדול בעולם של מוסד הרב קוק, המתקיים כבכל שנה מיד לאחר חג הפסח, שם פגשנו את הרב יהודה רפאל, יו"ר מוסד הרב קוק המספר על האירוע המיוחד שממגנט אליו אלפים מכל רחבי הארץ.

"מיד לאחר הפסח אנשים הולכים מחיל אל חיל, רק סיימו עם מצוות החג וכבר נכנסים לרכוש ספרים לקראת הקיץ. לא לחינם זה יריד הספרים הגדול בעולם, גם מבחינת הכותרים וגם מבחינת היקף המשתתפים", אומר הרב רפאל המציין כי לא רק מי שמגיע ליריד עצמו הוא מהמשתתפים בו. "יש מי שמגיעים ליריד פיזית, מי שאוהבים לחוש את הספר, אבל יש גם באתר הבית שלנו את אותם מחירים".

לכניסה לאתר היריד לחצו כאן

עוד מציין הרב רפאל כי מדהים בעיניו ובעיני הנהלת מוסד הרב קוק לראות שעל אף הפנייה לאפיק הדיגיטאלי, אנשים עדיין מבקשים ומחפשים את הספר הפיזי, זה שמדפדפים בו ממש. "בכל שנה אנחנו מתפעלים מחדש. עם ישראל היה עם הספר והוא עדיין עם הספר במלוא מובן המילה. למרות התקדמות הטכנולוגיה אנשים עדיין לומדים בספרים, קוראים ספרים וקונים ספרים".

את הציבור הרחב מזמין הרב רפאל לא רק לקנות אלא לבוא ולהתרשם מעצם החוויה של עם ישראל שרוכש ספרים בעגלות סופרמרקט. עוד הוא מציין בדבריו את המגוון של הספרים העוסקים בעולמות רוחניים של מגזרים שונים ואף תת מגזרים שונים. "זה מאוד חשוב לנו לפנות לציבור דתי, דתי לאומי וציבור חרדי, ומדהים לראות בכל שנה ביריד חיילת עם מכנסיים ולצידה בחור מתולדות אהרון לבוש ב'זברה'. אין את זה בשום מקום, חוץ מבסופר... כי לצערינו היום הכול מחולק למגזרים ותת מגזרים, אבל במוסד הרב קוק זה קיים ואנחנו שומרים על זה".

כל מגוון הספרים נמצאים ביריד הם בהוצאת מוסד הרב קוק. "אם עד היום, במשך 86 שנות קיומו של מוסד הרב קוק, יצאו למעלה מ-3000 כותרים, כיום יש לנו בין 400 ל-500 כותרים ובכל שנה יוצאים לאור בין 40 ל-50 ספרים חדשים, מגוון עצום בכל תחומי היהדות", הוא אומר וקורא לנצל את ההזדמנות הייחודית בה הספרים נמכרים בהנחות משמעותיות של עד שישים אחוזי הנחה לאורך שבוע של יריד.

"בשונה ממקומות אחרים שמעלים קצת את המחיר על מנת להוריד, כאן כולם יודעים שזו הזדמנות של פעם בשנה, חותכים את המחיר האמתי בחמישים עד שישים אחוז למשך שבוע".

"בכל שנה אנחנו מתרגשים מחדש. אי אפשר שלא להתפעל מהעם היפה שלנו שמגיע לקנות ספרים חדשים", חותם הרב רפאל.

היכנסו עכשיו לאתר>>>>>>> חייגו למוקד ההזמנות הארצי 0778035087 או הגיעו לבית מוסד הרב קוק בכתובת הרב מימון 1 בכניסה לירושלים.

היריד פתוח בימים – א'-ה' 10:00-22:00, ו' 09:00-13:00.