לקראת יום השואה מפרסם ארגון חותם סרטון בו מסביר הרב אברהם קריגר ממכון "שם עולם" כי המאבק של הנאצים היה נגד ערכי המוסר והמשפחה היהודית וכי גם כיום יש מי שמבקש להתנער מערכים אלו.

"היטלר לא לחינם אמר את המשפט שאת המוסריות המציא החלש, במילים אחרות, את המוסריות המציאו היהודים ככלי נשק כנגד החזק, כנגד הגזע הארי, ולכן זה לא מוסרי להיות מוסרי. היום השינוי הוא, לאחר שנות הזעם הללו של היטלר וכל שותפיו היא לשמוט את השטיח הערכי המוסרי מתחת לרגליו של העם היהודי ולהאשים אותם בהאשמות שאין להן שחר, וזה חלחל בקרבנו עד כדי כך שישנם אנשים שלעיתים מאמינים שבאמת יותר נכון להתפרק מנכסי העבר שלנו, להתפרק ממה שהרכיב את הפרופיל הערכי המוסרי של העם היהודי ולפגוע בערכים הכי מקודשים, לפעמים בערכים כמו משפחה יהודית", אומר הרב קריגר.

הוא מציין כי במהלך עבודתו במכון נתקל פעמים רבות בחוקרים שביקשו ללמוד את המוסר היהודי: "כמי שעזר ללא מעט חוקרים בארץ ובעולם בנושאים שונים שהם חקרו בהם, להבין מה יש לעולם היהודי לומר בשאלות הללו של אתיקה, של סוציולוגיה עכשווית, של פסיכולוגיה עכשווית, תמיד תהיתי מה פתאום באים אלינו, למה רצים לשאול אותנו, העולם מלא בתיאוריות ותזות כאלה ואחרות, למה באים לשאול? כי העולם גם יודע את הנקודה המאוד מאוד יסודית שמה שהתורה שיקפה ומה שחז"ל ביטאו אלה כבר תפיסות הכי הכי מתקדמות שהיום העולם רק מתחיל להיחשף אליהן".

לדבריו, הניצחון של העם היהודי על הנאצים, הוא בהמשכת הרוח היהודית והערכים המיוחדים שלה. "זה לא שאנחנו לא צריכים לבחון את דרכנו, זה לא שאנחנו לא צריכים תמיד לעמוד ולבדוק שאנחנו לא טועים, כל אדם צריך לעשות את זה, בוודאי אנחנו, העם המוסרי, אבל אנחנו לא צריכים, מה שנקרא, להיות בבחינת מוסר נוצרי שכשמכים בנו בלחי הראשונה, ניתן את הלחי השנייה, שכאשר הורסים את הערכים שהעם הזה שרד דרכם אלפי שנים אנחנו רק נמחא כפיים ונאמר, כן, אין חשיבות יותר למשפחה היהודית, אין חשיבות יותר לערכים היהודיים, אין חשיבות יותר למסורת היהודית".

"אנחנו אומרים את ההפך המוחלט: ישנה חשיבות, נכון, זה קשה לאומות להתרגל, לפעמים זה גם קשה כבר לחלקים בתוכנו שספגו את אותם עלבונות ואת אותם קיתונות שאין מאחוריהם כלום כלפי העם היהודי, אבל אנחנו יכולים להמשיך ולומר בעוז את הדברים הללו בצורה מאוד מאוד ברורה. הנאצים אולי הצליחו להרוג חלק גדול מהעם היהודי, אבל הם ממש לא הצליחו להשמיד את הרוח של העם היהודי", סיכם.