חיה ממן
חיה ממןיח"צ

בעוד ימים אחדים תפתח המאמנת חיה ממן קורס נוסף להכשרת מאמנות 'מרווקות לזוגיות', והפעם בדרום.

לקראת הפתיחה שוחחנו איתה על מה שצפוי בקורס וגם על הצלחותיה שלה להביא לכארבעים חופות בשנה האחרונה.

בקורס הקרוב תגיע ממן לשדרות אחת לשבוע לאורך 15 שבועות על מנת להעצים את היכולות והכישורים הנדרשים באימון רווקות המבקשות להגיע לחופה. "ההצלחות מלמדות שיש דרך לעזור לרווקים ורווקות והדרך הזו עובדת", היא אומרת בהתייחס לעשרות הזוגות שנשאו בעקבות הליווי שלה לאורך השנה האחרונה.

נשמע מתאים? לפרטים נוספים על הקורס לחצי כאן

על הקורס המתגבש היא אומרת כי הוא "מחפש את הנשים הנכונות לעשות את השליחות החשובה הזו. אלו נשים שגם כך פונים אליהן ורואים בהן כתובת, וביכולתן לקדם את הקשרים לחתונה". על דבריה אלה אנחנו שואלים אם נדרשות אכן ,הנשים הנכונות", כהגדרתה, או שמא כל אחד ואחת יכולים להתגייס לעזרת הרווקים והרווקות, כפי שיש מי שקורא לעשות.

לטעמה שתי הגישות נכונות ואינן סותרות זו את זו. "צריך שכולם יהיו יותר מעורבים ויותר איכפתיים, שנפתח את החשיבה וננסה לשדך ולחשוב על הרווקים והרווקות, ואכן יש כלים ומעשים בסיסיים שכולם יכולים לעשות. עם זאת יש צורך בהכשרת מאמנות ומאמנים שילוו את הרווקים והרווקות לאורך זמן ולשם כך צריך מיומנויות נוספות שמתאימות למי שמותאם לכך יותר".

ממן מדגישה כי אם נדמה עדיין למישהו שעולם השדכנות הוא העולם הקדום והמוכר מסיפורי המאות הקודמות הרי ש"שפת האימון והליווי מרווקות לזוגיות ומרווקות לחתונה, היא שפה חדשנית עם כלים חדשניים מאוד שעובדים עם הפסיכולוגיה החיובית והבנת הפסיכולוגיה של הרווקות. תופעת הרווקות והרווקות המאוחרת נמצאת בכל מגזר. מדובר היום ב-50,000 מגיל 25 ועד 40 רק במגזר הדתי, מה שאומר שמדובר בתחום שצריך ללמוד ולהתמקצע בו, והדבר לא מתאים לכל אחד. דרושה נפש נכונה, יכולת הקשבה הכלה, ראיית דברים בצורה רחבה ונתינה לאדם אמון במי שהוא".

נשמע מתאים? לפרטים נוספים על הקורס לחצי כאן

לדבריה הקורס מתקיים לאורך רק 15 מפגשים משום שהוא "מיועד לנשים שנמצאות כבר בקשר של ליווי עם רווקות בצורות כאלה ואחרות, נשים שמגיעות משדה של חינוך וליווי בצורות השונות . לכן יש ראיון שבוחן את ההתאמה של המתאימות לכך. הקורס נבנה בצורה הדרגתית, אבל תמיד ניתן לשחק עם המבנה שלו, והמטרה היא לקבל ארגז כלים לסייע בו ולזהות בו חסמים. יש כאן הרבה עבודה של הערכה והבנה מתי אנחנו יכולים לעבוד על חסמים, לפתוח אותם ולזהות אמונות שמפריעות ותוקעות קשרים בזוגיות".

הרווקות המאוחרת כיום שונה מזו שהייתה לפני עשורים. "לכל דור יש את המאפיינים שלו. אנחנו רואים היום צורך בליווי עזרה והעמקת קשר. אנחנו בדור של מהפכת הקשב, כפי שקרה לו מיכה גודמן, דור של מסכים שבו צריך להסביר איך מעמיקים תקשורת קשרים ומחזקים אמון בעצמנו לפני שאנחנו פוגשים את בן או בת הזוג, ואני משערת שעם כל המיחשוב והמיסוך דברים עוד ישתנו. יהיו דברים שנצטרך להתאים אותם תמיד".

בקורס, היא מציינת, היא עצמה תגיע לשדרות שם יתקיים מפגש פיזי אליו תצטרפנה משתתפות נוספות גם דרך הזום.

מדבר אליך? לסילבוס מלא, שאלות והרשמה, אתם מוזמנים לפנות לוואטסאפ למספר: ‭052-7744191