וסלראוף בסיור
וסלראוף בסיורצילום: רגבים

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף וצוות לשכתו הגיעו היום (ב') לסיור עומק בדרום בהובלת תנועת רגבים יחד עם מאיר דויטש מנכ"ל התנועה, אברהם בנימין סמנכ"ל מדיניות ועמנואל לזר רכז דרום בתנועה.

הסיור נפתח בתצפית על לקיה ובסקירה על ההיסטוריה של שבטי הבדואים בנגב, המשיך בחורה, בסקירה על ניסיונות המדינה לאורך השנים להסדיר את ההתיישבות הבדואית הבלתי חוקית ועל הכשלים שהובילו למציאות של אובדן המשילות בנגב, לרבות הבנייה הבלתי חוקית, צמיחת ארגוני הפשיעה, תופעת הפוליגמיה וחלחול השפעת התנועה האסלאמית למגזר הבדואי.

הסיור נחתם בטיסה בשמי הנגב למבט ממעוף הציפור על היקפי הפזורה הבדואית הכוללת כ- 80,000 מבנים לא חוקיים ומשתרעת על כ- 600 קמ"ר, פי 11.5 מגודלה של העיר תל אביב.

בתום הסיור נפגשו הצוותים לישיבת עבודה בה הציגו אנשי רגבים את תכנית "שדה בוקר" שפיתחו לאחר שנות מחקר, תכנית המציבה חזון לנגב 2050 ומפרטת את הצעדים שיש לנקוט, על מנת להשיב את המשילות, להסדיר את הפזורה ולהבטיח את עתיד הנגב.

השר וסרלאוף: "כמי שמכיר היטב את אובדן המשילות בגליל ובדרום תל- אביב, הגעתי לנגב כדי להכיר מקרוב את המציאות הקשה שאנו שומעים עליה מדי יום ביומו. רק בסוף השבוע האחרון נרצחו ביישובים הבדואים נער ואישה צעירה וזוהי מציאות שאינה מתקבלת על הדעת. אחת המטרות המרכזיות של המשרד בראשותי היא הגברת החוסן האישי והקהילתי לצד פעילות להגדלת ההתיישבות היהודית וביסוסה בנגב ובגליל".

מאיר דויטש, מנכ"ל רגבים: "אנחנו מברכים את השר וסרלאוף, שבמסגרת תהליך הלמידה על הנגב, גם נפגש איתנו. מצאנו שהוא רתום וקשוב לצרכים הנדרשים לטיפול בסוגיה. יש לנו ציפיות גבוהות מאוד מהממשלה ואנו מקווים לראות בחודשים הקרובים קידום תכנית להסדרת ההתיישבות הבדואית".