אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

שחקנית לבושה ניקאב ומשקפי שמש שהשתתפה בתחרות השחמט הפתוחה בקניה לנשים עוררה סערה לאחר שהתגלה שהיא הייתה למעשה גבר שהתחפש לאישה על מנת להשתתף בתחרות.

השחקנית, שנרשמה תחת השם הבדוי מיליסנט אוור, לא עוררה בהתחלה חשדות מכיוון ששחקניות רבות נוהגות להתלבש בלבוש מוסלמי מסורתי. אמנם, המארגנים התחילו לעקוב אחרי השחקנית מקרוב לאחר שראו שלמרות שמדובר באנונימית ללא ניסיון, היא ניצחה במשחקים רבים.

לפי דיווח ב-BBC, המארגנים הבחינו לאחר זמן כי הנעליים של השחקנית הינן נעליים גבריות ולא נשיות, וכן שהיא אף פעם לא פוצה את פיה. ברנרד וונג'אלה סיפר כי "הבחנו שהיא אף פעם לא מדברת... בדרך כלל כאשר אתה משחק אתה מדבר עם היריב שלך... שחמט זה לא מלחמה אלא חברות".

על אף החשדות, המארגנים נתנו לטורניר להמשיך כרגיל עד שהשחקנית האנונימית הצליחה לנצח גם את אלופת קניה לשעבר, דבר שהעלה את החשדות נגדה גם בקרב שאר המתמודדים. לאחר שהמארגנים לקחו את המתמודדת ותחקרו אותה, היא הודתה כי היא למעשה גבר בתחפושת בשם סטנלי אומונדי.

סטנלי, סטודנט בן 25 מקניה, הסביר כי הוא נכנס לתחרות על מנת לזכות בפרס הכספי לאחר שנקלע לחובות כספיים. במכתב התנצלות שכתב לאחר שנחשף, סטנלי אמר כי הוא "מתחרט עמוקות" על התרמית וכי הוא מוכן לקבל על עצמו את כל ההשלכות כתוצאה מההתנהגות שלו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!