גמליאל ופהלווי
גמליאל ופהלוויצילום: אריאל זנדברג

שרת המודיעין גילה גמליאל קיבלה הערב (ב') את פניו של יורש העצר האיראני ובנו של השאה, רזא פהלווי, בנמל התעופה בן גוריון; השרה גמליאל תארח את ביקורו בישראל במהלך השבוע.

פהלווי אמר עם נחיתתו בישראל כי "העם האיראני שואף לממשלה שתכבד את מורשתו, עם שמירה על זכויות אדם וכיבוד המגוון הדתי והתרבותי, בין היתר באמצעות שיקום יחסי השלום והידידות עם ישראל ושכנותיה האחרות של איראן.

מיליוני בני ארצי עדיין זוכרים שחיו לצד חבריהם ושכניהם היהודים-איראנים לפני שהמהפכה האסלאמית קרעה לגזרים את מרקם החברה שלנו. הם דוחים את המדיניות האנטי-ישראלית והאנטישמית הרצחנית של המשטר וכמהים לחילופי תרבות, מדע וכלכלה עם ישראל. איראן דמוקרטית תבקש לחדש את קשריה עם ישראל ועם שכנינו הערבים. לדעתי, היום הזה קרוב מתמיד", הוסיף.

שרת המודיעין גמליאל: "אני מברכת את יורש העצר האיראני על ביקורו החשוב בישראל, כאישיות האיראנית הבכירה ביותר שהגיעה אי פעם לביקור פומבי בישראל. אנחנו מעריכים את הבעת הסולידריות של יורש העצר עם אזרחי ישראל נוכח התקפות הטרור הקשות, אותן מחוללת איראן, וכן את ביקורו ביד ושם לרגל יום השואה במטרה להזדהות עם העם היהודי, בניגוד לשליטי איראן המכחישים את השואה ומעודדים אנטישמיות. יחד, באמצעות חזון משותף, נעשה את הצעד הראשון בבניית גשרים ושיתופי פעולה בין שני העמים".

לאחר קבלת הפנים בנמל התעופה בן גוריון, שרת המודיעין גמליאל ויורש העצר האיראני פהלווי ישתתפו יחד בעצרת הפתיחה הממלכתית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ביד ושם.