שטיח
שטיחצילום: ISTOCK

השטיח הוא פריט עיצוב נהדר שאותו ניתן לשלב בחדרים שונים בבית. פריט זה מציע לא רק תוספת עיצובית, אלא גם יש לו תפקיד פונקציונלי, בהתאם לחדר שבו הוא מונח. במאמר זה נסקור את החדרים השונים שבהם תוכלו לשלב את הפריט היפהפה הזה בביתכם וכיצד תבחרו בפריט הטוב ביותר לכל חדר.

הסלון

הסלון הוא חלל מרכזי מאוד בבית בו עוברים כל בני המשפחה על בסיס יומי. חדר זה אמור לספק נוחות ואפשרות לרוגע, לכן שילוב של שטיחים הוא דרך נפלאה גם לשדרג את עיצוב החלל וגם דרך להוסיף נוחות. אם תבחרו להלך יחפים בסלון תוכלו ליהנות מהמגע החמים של השטיח, במקום לצעוד על גבי הרצפה הקרה. את השטיח בסלון מומלץ להציב מתחת לספה ולשולחן הקפה, ליצירת תחימה של האזור המרכזי בחדר. לכן, מומלץ בסלון לבחור בפריט גדול שיוכל לכסות שטח רב מהרצפה.

אם הסלון בביתכם קטן יחסית, עדיין תוכלו ליהנות מיתרונותיו, אך כדאי לבחור אחד בגודל בינוני שלא יכסה את כל השטח. במקרה כזה מומלץ להניח אותו מתחת לשולחן הקפה.

פינת האוכל

לרוב, פינות אוכל הן לא המקום הראשון שבו אנשים חושבים להניח שטיחים, אך למעשה מדובר בזיווג משמיים. השטיח יכול לתחום את פינת האוכל ולהעניק תחושה הרבה יותר אינטימית וחמימה. כמו כן, בפינת האוכל הוא יכול להעניק נגיעה נאה של צבע, אשר תשדרג את העיצוב בחלל בצורה משמעותית. פריטים צבעוניים בעבודת יד יהיו בחירה נהדרת לאזור זה.

חדר הילדים

בחדר הילדים השטיח יכול הוא לא רק בעל תפקיד עיצובי, יש לו גם תפקיד בטיחותי. במיוחד בגילים צעירים מאוד, שבהם ההליכה היא עוד יכולת נרכשת, השטיח יכול להבטיח קרקע רכה שעליה ניתן ללכת ללא חשש. ישנם פריטים מקסימים לחדר הילדים המשלבים עליהם חיות מתוקות, משחקים וצבעים קסומים. אם אתם רוצים שהם ילוו אתכם לאורך זמן, מומלץ לבחור בעיצוב יותר סולידי אשר יתאים גם כשהילדים יגדלו. באשר למיקומו בחדר מומלץ להציבו במרכז החדר, לצד המיטה, כדי להעניק חלל תחום שבו יוכלו הילדים לשחק בהנאה עם הצעצועים שלהם.

חדר האמבטיה

עוד חדר שבו השטיחים ממלאים תפקיד פונקציונלי חשוב, הוא חדר האמבטיה. בחדר שבו אנו מתהלכים עם רגליים רטובות, חשוב שיהיה משטח אשר ימנע החלקה ויאפשר לנו גם לייבש את רגלינו בנוחות. עבור חדר זה חשוב לבחור במשטח אשר מותאם לחלל זה, בשל הסביבה הלחה שיש בו. כמו כן, חשוב שיהיה זה שטיח שניתן לכבס בקלות.

חדר השינה

חדר השינה הוא מקום שבו אנו רוצים לחוש רגועים ומוגנים בכל עת. בעוד שהמצעים הנעימים שומרים על תחושה חמימה ונוחה במהלך השינה, השטיח הוא פריט אשר מאפשר לנו לצאת מהמיטה בנוחות, מבלי לדרוך על המיטה הקרה. במיוחד בחדר כמו זה, חשוב לבחור בפריט נעים מאוד למגע, שעליו תוכלו ללכת יחפים ללא בעיה. תוכלו לבחור בשטיח גדול, שאותו ניתן להציב למרגלות המיטה. אפשרות נוספת, אם מדובר במיטה זוגית, היא להוסיף שטיח צר משני צידי המיטה, כך שכל אחד יוכל להניח את רגליו עליו בקלות ובנוחות.

המטבח

אחד החדרים שבהם רוב האנשים לא חושבים להניח שטיח הוא המטבח, אך מדובר דווקא בחדר שבו הוא יכול להיות תוספת נפלאה. שכן, הוא הופך את החלל מאזור שבו מבשלים בלבד, לחדר שבו אפשר גם לבלות בנעימים ובנוחות. בחלל זה מומלץ להימנע ממשטחים גדולים ודווקא לבחור בראנרים (שטיחים ארוכים וצרים).