פוקס ניוז
פוקס ניוזצילום: רויטרס

תביעת הדיבה על זיוף תוצאות הבחירות הסתיימה בהסכמה על פיצויי עתק.

רשת התקשורת "פוקס" תשלם פיצויים בסך 787.5 מיליון דולר ליצרנית ציוד ההצבעה "דומיניון", לאחר שחלק ממנחי "פוקס" האשימו את דומיניון כי הייתה שותפה לזיוף תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2020 וסייעה לנשיא ביידן לנצח את טראמפ.

הדיונים בתביעת הדיבה שהגישו ראשי "דומיניון" היו אמורים להיפתח בבית המשפט בארה"ב ביום שני, אולם השופט הודיע על דחייה של יום אחד על מנת לאפשר לצדדים להגיע להסדר.

חברת "דומיניון" דרשה פיצויים על סך 1.6 מיליארד דולר בטענה לפגיעה בשמה הטוב ופגיעה בעסקי החברה לאחר הטענות של "פוקס" כי היא סייעה בזיוף תוצאות הבחירות.

במהלך הדיונים היו אמורים לעלות אל דוכן העדים בכירי "פוקס" בהם גם הבעלים רופרט מרדוק והמנחים הבכירים של הרשת. אלא ששעות ספורות לפני תחילת הדיונים הודיעו עורכי הדין של "פוקס" ושל חברת דומיניון כי הגיעו להסדר במסגרתו תשלם "פוקס" פיצויים בסך 787.5 מיליון דולר, מחצית מהסכום אותו דרשה דומיניון בכתב התביעה.

עורכי הדין של שני הצדדים סירבו לפרט את ההסדר אליו הגיעו מלבד הסכום, והאם רשת "פוקס" גם תפרסם התנצלות על ההאשמות נגד דומיניון.

בהצהרה שפרסמה רשת "פוקס" לאחר ההסדר נמסר כי "ההסדר משקף את מחויבותה של 'פוקס' לסטנדרטים העיתונאיים הגבוהים ביותר. הרשת מכירה בפסקי הדין של בית המשפט הקובעים כי טענות מסוימות לגבי דומיניון היו שגויות".

מנכ"ל דומיניון, ג'ון פולוס, אמר במסיבת עיתונאים שההסדר עם פוקס "כולל הודאה באמירת שקרים'', וטען כי הרשת האמריקנית ''גרמה נזק עצום לחברה שלי".

שר הבריאות לשעבר ואיש "מרצ" ניצן הורוביץ שמח לשמוע על הפיצויים שתשלם פוקס: ''התרגשתי (ונהניתי) לשמוע שרשת פוקס הטראמפיסטית תפצה במאות מיליוני דולרים את חברת מכונות ההצבעה. בבחירות האחרונות פוקס הטריפה את אמריקה ושידרה שהחברה זייפה את ההצבעות לרעת טראמפ שהפסיד. ומה התברר? שפוקס ידעה (!) שזה שקר ולמרות זאת המשיכה להפיץ אותו. לידיעת השקרנים והמרעילים כאן''.