עידית שלו
עידית שלויח"צ

מה קורה בבית בו מסתובבים עדיין ילדים בוגרים שאינם נשואים? שעדיין מוגדרים כרווקים? איך ההורים מתייחסים אליהם? איך הם מתייחסים להורים? מה קורה לכל מערכות היחסים בבית?

זו תקופה לא פשוטה הכוללת מתח, דאגה, לפעמים גם כעסים או חוויות שליליות כאלה ואחרות.

כהורים אנחנו רוצים לראות את ילדינו נשואים באושר, מסודרים בחיים וכשזה לא קורה- האכזבה והחששות יכולים להביא אותנו למקומות לא טובים. דווקא עכשיו בתקופת ספירת העומר זה זמן גדול לעבודה רוחנית ולנסות שינוי גישה בכל ההתייחסות שלנו כלפי המצב.

להצטרפות למשדר ההשקה: 40 יום "ספירת העומר" של תפילה על הילדים שלנו - היכנסי לכאן

עידית שלו, פסיכותרפיסטית, מלמדת חשיבה הכרתית בשיטת התורה של ימימה, מספרת לנו על חוויות דומות שהיא חווה גם כאמא, גם כחברה לאמהות העוסקות בנושא הזה וגם כמורה לתלמידותיה. "כל מי שמסביבי" היא אומרת, "עוסק בנושא של זוגיות בילדים ורווקות מאוחרת. אני לא אוהבת את המילה 'רווקות' אבל זו המציאות. זה מעורר המון דאגה והמון עניין בכל הרמות. קודם כל ברמה של - איך נבנים בתים, גם ברמה האישית שכל אחת רוצה לראות את הילד שלה כבר בנוי ונשוי וגדל."

הצטרפי לעידית כדי להכיר את אתגרי התקופה ודרכי ההתמודדות בה לחצי כאן

עידית שלו
עידית שלוצילום: אריה אקרמן

שאלנו את עידית מה לדעתה ניתן לעשות, אנחנו כהורים, כדי לעבור את התקופה הזו של החיפושים - בשלום. עם כמה שפחות תקלות ביחסים הבין אישיים וכמה שיותר שמחה ותקווה. עידית מספרת לנו שהיא הולכת לדבר על כך בשיעור הערב (חמישי) בשעה 20:30 ויועבר בזום. השיעור הוא שיעור השקה לסדנא ייחודית בה במשך 40 יום בספירת העומר אמהות יתפללו יחד על הילדים שלהן לזיווג. המשתתפות תקבלנה תזכורת יומית לתפילה, יעשו מדיטציות שמטרתה לשחרר את היחסים הכבולים, וישתתפו בשיעור שבועי מעצים.

להצטרפות לכנס זום חינמי של עידית בנושא "מה התפקיד של ההורים בזמן שהילדים מחפשים זוגיות" >>

עידית נותנת לנו כאן בערוץ 'ספוילר' מתוך השיעור ומתוך הניסיון האישי שלה והכלים הרבים שבאמתחתה: זהו גיל ושלב בהם הילדים כבר לא משתפים אותנו בכל דבר, אנחנו לא יכולים לקנות פופקורן ולהזמין את החברים לסרט ובכך לפתור להם בעיות חברתיות. אנחנו עומדים בצד, הרבה פעמים לא יודעים מה קורה איתו ודואגים שאולי הילד סובל, אולי הוא בודד, ואנחנו לא יודעים מה אנחנו יכולים לעשות.

"קודם כל חשוב לחזק את עצמכם, להיות בשמחה עם הילדים ולא להיות באיזושהי מצוקה מול הילד." אומרת עידית. "לראות איך אני מחזקת אותם ואיך הקשר לא נכנס לאיזשהו הליכה על ביצים סביב זה. לנסות להגיע לשיח פתוח ומכבד ובעיקר איך אנחנו עם המחשבה שלנו ועם האמונה שלנו ממש סוללים להם דרך מבורכת בעזרת המחשבה. על זה עידית תרחיב עוד יותר במהלך הסדנא.

להצטרפות ישירה לסדנא של עדית לחצי כאן

זה בא לידי ביטוי בכמה דברים, קודם כל הדבר הראשון שאנחנו עושים זה שיקוף. באמת לראות איך אנחנו מסתכלים על הילד. האם אנחנו מתמקדים על מה שלא נכון אצלו? איזה פרשנות יש לנו על המצב שלו? לנסות לנקות את עצמנו ולראות מה משתקף בנו. אם אני אומר שהילד שלי הוא עקשן או בררן ואני מסתכלת עליו דרך זה- אז אולי אני בכלל מסתכלת על משהו שקשור אצלי?

דבר נוסף הוא באמת לנקות את האשם שלי בתוך זה. לראות איך אני רואה את הילד בטוב שלו ובכוחות שלו, איך אני עושה המון המון עבודה עם עצמי ואז זוכה בעז"ה לראות כיצד מתרחשת הישועה שלו.

כלי נוסף מסייע לנו לעשות הפרדה בין השדה שלי לשדה של הילד ולהבין כי הזוגיות שלו לא קשורה לחיים שלי. כשנבין זאת גם אנחנו נרגיש יותר טוב וגם הילדים ירגישו יותר טוב וגם זה מקדם את הסיטואציה!

הכלים הללו יכולים לעזור לכל הורה לילדים מתבגרים גם אם הם עוד צעירים ורק מתחילים לגשש את דרכם בעולם הזוגיות וגם אם הם בוגרים וכבר שנים רבות בסטטוס רווקים. אלו כלים עוצמתיים ואסטרטגיה שמובילה למציאות חיים טובה ונעימה יותר. ויש כמובן את הדרך העתיקה והאפקטיבית ביותר והיא התפילה. התפילה שלנו כאמא יהודייה על הילדים שלנו, על הצלחתם בחיים היא זו שמעניקה ישועה וכוח.

מוזמנת לסדנא 40 יום של תפילה הדדית ושיעורים שבועיים. שיעור ההשקה של הסדנה יתקיים הערב (חמישי) בשעה 20:30 ויועבר בזום. ההשתתפות היא ללא תשלום בהרשמה מראש בלחיצה כאן