יואל פרנקנבורג ואורית איזק
יואל פרנקנבורג ואורית איזקצילום: אולפן

אם בער בכם פעם החלום לפתוח עסק, אבל זה היה נראה לכם חלום רחוק והזוי, או אם הפחד הזה שיתק אתכם והחשש להפוך מלהיות שכיר במקום בטוח ועם הכנסה קבועה - לעצמאי - התוכנית הזו בשבילכם. טיפים לעצמאי המתחיל לקראת יום העצמאות.

"בעברי הייתי שנתיים רכז הדרכה בבני עקיבא, וארבע שנים רכז מחוז גוש דן. במהלך עבודתי בבני עקיבא למדתי מינהל עסקים, היה שם קורס שעסק בעצמאיים, והמרצה הציג במצגת רשימת קריטריונים שמי שיש להם אותם אז מתאים לו להיות עצמאי - מרדן, תמיד בטוח שעושה טוב יותר מהבוס שלו, הסתכלתי ואמרתי - אוקיי, זה אני", מספר יואל פרנקבורג לאורית איזק.

"כשסיימתי את עבודתי בבני עקיבא היה ברור לי שאני הולך לכבוש את העולם במובן העסקי. בגיל 28 הקמתי את מרכז 'שלבים'. חברה העוסקת בפעילויות ותוכן לקבוצות: עובדים בכל העולם, עם מגוון גילאים, מהגיל הרך ועד בתי אבות. בונים צוותים, באמצעות משחקים, פעילויות ואירועי שיא. הסביבה לא הבינה עד הסוף מה אני עושה. קרובי משפחה רמזו לי שהם לא תומכים במהלך ואפילו חרדים לגורלי. זה נתן לי עוד יותר דרייב להצליח".

"בהקמת עסק יש הרבה ביזיונות, הרבה רגעים נמוכים וחלומות שמתנפצים. ישנם אירועים רבים בהם נכשלנו, רכש שקנינו והלך לפח, רעיונות מבריקים שלא עבדו, עובדים שלא היתה כימיה ונאלצנו לפטר. אנשים שוכחים שיש דרך לעבור לפני שיש תוצאה סופית. דווקא תקופת הקורונה היתה פריחה מבחינתנו. ראינו הזדמנויות בו כולם הולכים צעד אחורה ומסתגרים, ואנחנו צעדנו קדימה. בכל סגר שהיה הכנסתי עוד עובד לחברה".

"כל אדם בעולם צריך להאמין שיש ביכולתו להשפיע ולשנות את המציאות. עצמאי צריך הרבה ביטחון עצמי ולדעת לנתב את זה לכיוונים טובים, לדעת לספוג ביזיונות לעיתים, לעבוד קשה, לדעת שזה תהליך מורכב ולא תמיד כיף. העולם אוהב שכולם נראים נורמליים".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.