עקירת העצים
עקירת העציםצילום: עדי סמואל/TPS

כוחות של המנהל האזרחי עקרו הבוקר (חמישי) עצים שניטעו לפני מספר שנים בלב היישוב נוקדים, בהתאם לפסיקת בג''ץ שקבע ב-2016 שמדובר בשטח פלסטיני פרטי.

תושבים בנוקדים שלחו הודעה לחברי הכנסת והשרים בקואליציה לקראת העקירה הצפויה של העצים: "עצוב וכואב שאנחנו שוב צריכים לפנות לנציגנו בממשלת ימין על איוולת אפליה באכיפה נגד יהודים בארצנו. לתושבי נוקדים וגוש הרודיון נודע על כוונת המנהל האזרחי להגיע בימים הקרובים לעקור עצים בוגרים שנשתלו לפני מספר שנים. מדובר בעצים בוגרים שנקלטו ונשתלו על אדמה שהיא מובלעת בתוך היישוב נוקדים ואין שום הוכחה משפטית לבעלות (של ערבים) על אותה הקרקע".

"כנציגנו בממשלת ימין על מלא, אנחנו פונים אליך לעצור את הטירוף הזה, אחרי שאנחנו עדים לחוסר אכיפה של עבירות בנייה והשתלטות על קרקעות מצד הערבים על בסיס יום יומי. כמובן כתושבי נוקדים גוש הרודיון אנחנו לא נוכל לעמוד בשתיקה מנגד ולהבליג על כזאת איוולת. אנחנו מצפים ממשלת ימין על מלא מלא לפעול בכדי לעצור את עקירת העצים ולהעניק פרס לאויבנו בסמוך ליום העצמאות. לא יהיה יותר אירוני", הוסיפו.

התושבים ציינו כי "למרות מאמצים רבים של פעילים וגורמי הישוב, מתוכננת הבוקר עקירת עצים שלנו בתוך הישוב נוקדים. קוראים לכל מי שיכול להגיע כבר עכשיו לחלקה להעמיד דגלי ישראל סביב העצים".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס בחשבון הטוויטר שלו לעקירת העצים על ידי המנהל האזרחי ביישוב נוקדים, שם הוא מתגורר. ליברמן כתב: "לאורך השנים הצלחנו להדוף ניסיונות לעקירת עצים בהתיישבות היהודית. לצערי דווקא עכשיו במשמרת של סמוטריץ׳ כשבאחריותו המנהל האזרחי, אנו נתקלים פעם אחר פעם בעקירות עצים ברחבי יהודה ושומרון, רק לפני כחודשיים היינו עדים לעקירה בכרם בבנימין, והפעם נשלחו כוחות לביצוע עקירות במרכז היישוב נוקדים בו אני מתגורר. זה מתווסף להחלטת הדרג המדיני להקפאת בנייה ביו"ש בחודשים האחרונים. ממשלה רופסת על מלא".

ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע, שלמה נאמן, הגיב לעקירת העצים ביישוב נוקדים. ''שוב אנו נתקלים במראות של עקירה והרס. מערכת המשפט ממשיכה לעבוד נגדנו שעות נוספות, אבל ההתיישבות היא הלב הפועם של המפעל הציוני. היא יותר חזקה ויותר צודקת. על כל עץ שנעקר ניטע שניים'', אמר נאמן. ''דבר לא יעצור את תושבי נוקדים הגיבורים מלבנות את היישוב המיוחד ואת הגוש היקר שלנו".