היכרות ולמידה. אופיר סופר בטורונטו
היכרות ולמידה. אופיר סופר בטורונטוצילום: דוברות

שר העלייה והקליטה אופיר סופר הגיע השבוע לסדרת פגישות בעיר טורונטו בקנדה.

את ביקורו בעיר פתח השר במוסדות החינוך, אולפנת "אורות" ובישיבת בני עקיבא "אור חיים" יחד עם הרב שמואל גראור ועם קונסולית ישראל בטורונטו, עידית שמיר.

השר נפגש עם הצוות החינוכי ושמע מהם על האתגרים עימם הם מתמודדים ושוחח איתם על החיבור למדינת ישראל.

השר קיים פגישות גם עם ג׳ף רוזנטל, יו"ר הפדרציה היהודית בטורונטו, ברוס ליבוף, יו"ר ועדת העלייה והקליטה וחבר הנאמנים של הסוכנות יהודית, אדם מינסקי, נשיא ומנכ"ל הפדרציה היהודית בטורונטו ועם רבנים, מנהיגים וראשי קהילה. השר וצוותו המקצועי הציגו לנוכחים מצגת עם תוכניותיו לגבי עליית יהודים מצפון אמריקה וקליטתם בארץ בצורה מיטבית.

כמו כן, השר נפגש עם שליחי הסוכנות היהודית יחד עם ראש משלחת הסוכנות בקנדה, ירון דקל. את הביקור בעיר סיים השר בארוחת ערב ושיחה פתוחה עם סטודנטים המתעניינים בעלייה למדינת ישראל יחד עם הרב קרובקין.

השר סופר סיכם את ביקורו בטורונטו: "שמחתי לבקר בטורונטו, לפגוש את אנשי הקהילה היהודית בעיר ולשמוע מהם על החיבור והאהבה למדינת ישראל. ביקורי הראשון בקהילה היה בעיקר לשם היכרות ולמידה. כמו כן, הצגתי בפניי אנשי הקהילה את תוכניות העלייה של משרדי, שמעתי הערות לשיפור כמו גם צרכים חשובים שנדרשים לשם קליטה מייטבית בארץ. אני חפץ מאוד בעלייתם למדינת ישראל לצד חיזוק הקשר עם הקהילות היהודיות."