השר עמיחי אליהו
השר עמיחי אליהוצילום: ערוץ 7

שר המורשת, הרב עמיחי אליהו, החליט להגדיל את ההשקעה התקציבית לפיתוח וחיזוק המורשת הלאומית בעוטף עזה ושדרות במסגרת החלטת הממשלה בנושא בכ-6 מיליון שקלים, ובשנים הקרובות משרד המורשת יקדם עשרות פרויקטים בעוטף בתקציב כולל של 21 מיליון שקלים.

בשיתוף הרשויות המקומיות והאזוריות בעוטף המשרד יפתח תכנית מורשת מרחבית לאזור כולו, שתשלב בין כלל אתרי המורשת והארכיאולוגיה הפרוסים בשטח במטרה לייצר מרחב אטרקטיבי לתיירות פנים.

בין היתר, יפותח אתר המורשת "נאחביר" (בארי הישנה), יוספו אלמנטים תיירותיים ושילוט בפארק שדרות הקדומה, יוקם מרכז מורשת ייחודי שיביא את סיפור הקהילות הבונות את שדרות בצל האתגרים הביטחוניים בעיר ועוד.

כלל הפרויקטים שיקודמו נבחנו במסגרת הליכים פומביים ונכללים בתכנית החומש, ובהתאם למדיניות הממשלה והשר יקבלו עדיפות בביצוע שיחל כבר בשנת התקציב הנוכחית.

שר המורשת הרב אליהו: "אנשי שדרות והעוטף מהווים דוגמא לכולנו, סמל של כוח ועוצמה, אנו מחזקים את המורשת שלהם מכיוון שהם חוד החנית של מדינת ישראל. משרד המורשת מקדם בכל העוטף פרויקטים בעשרות מיליוני שקלים לחיזוק החיבור של התושבים עם המרחב המיוחד בו הם חיים, הגדוש במורשת לאומית מימי הקמת המדינה ומלחמת העצמאות תוך קליטת עלייה והתמודדות עם מצב ביטחוני קשה. ההשקעה הגדולה בתשתיות המורשת תביא לשגשוג וצמיחה תיירותית שתחזק את העוטף גם כלכלית".