שר המורשה מעוצמה יהודית, הרב עמיחי אליהו, חושב שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר חייב להגיע לטקס יום הזיכרון בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.

הרב אליהו אמר הבוקר (ב') לגלי צה''ל: "יש פה כניעה לכאוס - מנסים להוביל ולפרק את היום הזה, וח"כים שלא מגיעים לבתי העלמין מאפשרים את זה. לא מניחים אקדח על השולחן בוויכוח פוליטי קשה, זו אלימות וילדותיות".

לדבריו, "אם בן גביר יבטל את ההגעה לבית העלמין בבאר שבע הוא יכנע לטרור ולפשע. משפחות מסוימות באות ואומרות שלמשפחות מהשמאל הישראלי יש דם שונה מהימין, הדבר הזה הוא נורא ואיום".

שר המורשת התייחס לאי פינוי חאן אל אחמר על ידי ממשלת הימין ואמר כי "זה שאנחנו לא מפנים את ח'אן אל-אחמר מתפיסה ביטחונית זו תקלה משמעותית וכישלון שלנו כממשלה - כשאנחנו לא מפנים את האנרכיסטים האלו אנחנו מזמינים על עצמנו צרות".

בישיבה על עמדת המדינה העדכנית לגבי פינוי חאן אל אחמר שהתקיימה בלילה, סיכמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ ושר הביטחון יואב גלנט לשנות את נוסח תשובת המדינה לבג"ץ.

בכאן רשת ב' דווח כי תשובת המדינה שתוגש בהמשך היום לא תהיה שונה דרמטית מהתשובה המקורית, אבל יוכנסו בה שינויים לבקשת השר סמוטריץ׳ - שעשויים לעודד את השופטים להורות לממשלה לפנות את חאן אל אחמר.

הדיון אצל ראש הממשלה, הגיע בעקבות התנגדותו של סמוטריץ' לעמדת המדינה העדכנית לגבי פינוי חאן אל אחמר. אתמול, המדינה הייתה צפויה לבקש לדחות את העתירה שדורשת לפנות את המתחם, בנימוקים שונים - למשל שלפינוי המקום בעת הזו עלולות להיות השלכות שליליות על המצב הביטחוני, שהפינוי עלול לפגוע בישראל מבחינה מדינית, ושהוא מנוגד להבנות שהושגו ב"פסגת שארם" הבינלאומית, שמטרתה הייתה להביא לרגיעה באזור סביב הרמדאן.