מעבר אלנבי. ארכיון
מעבר אלנבי. ארכיוןצילום: דוברות מתפ"ש

לנוכח הדיווחים על מגעים בין ישראל לירדן במגמה להביא לשחרורו של חבר הפרלמנט הירדני שניסה להבריח רובים, אקדחים, אמל"ח וקילוגרמים רבים של זהב, מספר יו"ר תנועת 'לך ירושלים', מאור צמח, על עברו של חבר הפרלמנט המדובר כמי שמוביל הסתה חמורה נגד ישראל.

צמח מספר כי חבר הפרלמנט, עימאד אל-עדואן, השתתף באחרונה בהפגנה פרו פלשתינית שהתקיימה בירדן ובה קרא: "למדו ילדכם שהישות הציונית היא האויב, תלמדו את ילדכם שההתנגדות היא כבוד , למדו ילדכם שהיהודים הם האויב של כל ערבי ומוסלמי".

עוד הכריז אל-עדואן כי "סוגיית ירושלים ואל אקצה היא סוגיית כל המוסלמים, ההתנגדות היא הדרך היחידה לשחרור, אנו גאים באחינו הפלסטינים שמובילים את ההתנגדות עבור כל ערבי ומוסלמי".

באירוע אחר תקף אל-עדואן בנאום בפרלמנט הירדני את נירמול היחסים עם ישראל ובהזדמנות אחרת תקף יחד עם חברי פרלמנט אחרים בירדן את השר בצלאל סמוטריץ' לאחר נאומו כאשר כזכור על הדוכן בו נאם נראתה מפת ארץ ישראל משני עברי הירדן. במסגרת זו תבע אל-עדואן את סילוקו של השגריר הישראלי מירדן.

צמח קורא להעמדה לדין של האיש כחלק מההתרעה שעל ישראל להוביל ולייצר "מול 'האחים המוסלמים' והפלגים האיסלאמיסטים בירדן השותפים לטרור וההסתה נגד מדינת ישראל, ומזוהים עם אירן והטרור הפלסטיני".