ניר דקל
ניר דקלצילום: באדיבות המשפחה

ניר דקל שנעדר מאז אסון העגורן באשקלון אותר היום (שני) ללא רוח חיים אחרי 41 ימים של חיפושים.

ניר דקל האא אב לשלושה מקיבוץ אור הנר שבצפון הנגב. גופתו נמצאה בין ההריסות בעומק הים.

מאמצי החיפוש הנרחבים והמורכבים החלו מאז קריסת העגורן ב-13 במרץ ונמשכו בשיתוף פעולה של המשטרה, בני המשפחה, חברת החשמל, צה''ל, מד"א, כבאות והצלה וגופים אזרחיים, במטרה להביא לארץ את מיטב הכלים והאמצעים, בעלי יכולת לעבוד בתנאי הים הקשים על מנת לאתר את הנעדר שלפי הנחת העבודה נלכד בין ההריסות.

היום בשעות הצהריים הצליחו הכוחות לאתר גופת אדם שבשלב זה עודנה לכודה בין ההריסות ונמשכים המאמצים לחלצה.

העגורן המוצב על מסוע הפחם באשקלון קרס אל הים ב-13 במרץ קצת אחרי השעה 23:00 בערב. על המסוע עמדו ניר ונפתלי אדרי (66) מאשדוד. גופתו של אדרי, גמלאי של חברת החשמל שהגיע למקום כדי לדוג, אותרה ימים אחדים לאחר מכן.

מפקד תחנת אשקלון, סנ"צ מאיר חכמון: "מיום החיפושים הראשון הגדרנו באופן ברור שאנחנו יחד עם חברת החשמל וכלל גופי ההצלה, נעשה כל שביכולתנו ולא נעצור, עד לאיתור אחרון הנעדרים באסון הקשה והטרגי הזה. לאחר מספר שבועות של חיפושים אינטנסיביים, ובהירתמות יוצאת דופן גם של גופים אזרחיים, הצלחנו לאתר גופת אדם כשהיא לכודה בין ההריסות, ואנחנו עושים את כל המאמצים לחלצה בהקדם האפשרי, על מנת שנוכל לסיים את מלאכת הזיהוי הסופית".

מחברת החשמל נמסר: "המאמצים האינטנסיביים של חברת החשמל לאיתורו של ניר דקל, עובד החברה שנעדר מאז קריסת העגורן במזח תחנת הכוח רוטנברג, ב- 13 במרץ, התקיימו במרץ כאשר מזג האוויר ותנאי הים איפשרו זאת. בצהריי היום אותרה כנראה גופתו של ניר דקל מתחת להריסות העגורן שקרס למים. הפעולות הכרוכות בחילוצו מורכבות ביותר. חברת החשמל, על כל עובדיה מבכה את מותו של ניר דקל ומתאבלת יחד עם משפחתו. איתורו של ניר מסיים תקופה ממושכת של אי ודאות, מתח נפשי וחוסר מרגוע של המשפחה ושל חברת החשמל".