יו"ר הכנסת מדליק נר יזכור יחד עם ישי אוחנה
יו"ר הכנסת מדליק נר יזכור יחד עם ישי אוחנהצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה הדליק הערב (שני) במשכן הכנסת את נר היזכור, יחד עם ישי אוחנה, אחיו של סרן יוסי אוחנה ז"ל, שנפל בקרב בדרום לבנון.

יושב-ראש הכנסת הדליק עם האח השכול את נר היזכור, לקראת השתתפותם באירוע הזיכרון הלאומי המרכזי "שירים לזכרם בכנסת", לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, שיתקיים הערב במשכן.

אוחנה אמר: "לא זכיתי להכיר את יוסי למרות שאנחנו קרובי משפחה רחוקים. הוא היה מ"פ בסיירת גולני. הנגמ"ש שבו היה, עלה על מטען. הוא וכל החיילים שהיו איתו נפצעו קשה. כשהצוותים הרפואיים הגיעו לטפל בהם כולם זוכרים אותו אומר: "עזבו אותי - טפלו בחיילים". זה אותו רגש שהורה מרגיש כלפי ילדיו. זכיתי להכיר את מפעל ההנצחה לזכרו "בית יוסי" באשדוד. ביקרתי שם והתרגשתי עד עמקי נשמתי לראות איך המקום נותן עזרה ותקווה לילדים בסיכון גבוה."

האח השכול הוסיף: "אני עומד היום בחיל ורעדה מול קדושת היום ומול המקום, כשאני נרגש מההזמנה להיות כאן. אני עומד כאן בשם משפחות ואלפי ילדים שיש להם תקווה, ויוצאים מאפילה לאור בזכות "בית יוסי" שמצליח להכניס הורים וילדים למעגל החיים".

יוסי אוחנה ז"ל שירת כמ"פ בגולני ובשנת 1995 נפל יחד עם חמישה מחייליו, בקרב באזור ריחן שברצועת הביטחון בדרום לבנון. יוסי היה בן 24 בנופלו ולאחר מותו הועלה לדרגת רב סרן.