הרב יוסף בשילה
הרב יוסף בשילהצילום: באדיבות המצלם

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב דוד יוסף ערך ביקור במוסדות חינוך ובאתרים ההיסטוריים בבנימין.

את הביקור המיוחד בבנימין פתח הרב יוסף במבנה המועצה שם נועד לפגישה ממושכת עם ראש המועצה ישראל גנץ שהציג בפני הרב את תנופת ההתפתחות המרשימה בבנימין ואת עמידתה האיתנה של המועצה לימין מוסדות התורה והחינוך ברחבי בנימין.

במהלך הפגישה שיבח הרב את ראש המועצה ששם את טובת התושבים בראש סולם העדיפויות. הרב אף התפעם מהיקף מוסדות החינוך והישיבות שקיימים בבנימין, דבר שזוכה להתפתחות מרשימה תחת הנהגת ראש המועצה.

מאות ילדי תלמוד תורה "חניכי הישיבות" ביישוב תל ציון נעמדו בבגדי שבת ועם דגלונים מיוחדים וקיבלו עם פניו של הרב יוסף.

בהמשך נשא הרב יוסף דברים נרגשים בפני מאות ילדי התלמוד תורה ואמר כי, "מרן האבא לא היה מרן כשהוא היה ילד. הוא השקיע את כל כוחותיו בעסק התורה וכך צמח להיות מרן. כולכם יכולים להיות מרן, תשקיעו, תלמדו, תכניסו את כל הכוחות שלכם בלימוד התורה. עלו והצליחו".

לאחר מכן מסר מרן הרב יוסף שיעור תורני בפני מאות אברכי ולומדי הכולל המקומי.

את סיום הביקור בבנימין ערך הרב יוסף באתר ההיסטורי "שילה הקדומה" בבנימין שם הוא עקב מקרוב אחר המיצגים המרשימים והמרתקים שמוצגים במקום לעשרות אלפי המבקרים שמגיעים לאתר הקדום בו עמד המשכן לפני שנות דור.

יחד עם מנהלי המקום צפה הרב במיצג הייחודי בו מוצגת המשכן באופן מוחשי ביותר. הרב ציין כי דבר זה חשוב מאוד לילדים ובני הנוער בכדי שיבינו וירגישו באופן חי ומוחשי כיצד היה נראה המשכן.