תפילת ערב יום העצמאות
תפילת ערב יום העצמאותצילום: חזקי ברוך

בגן הפעמון בירושלים התקיימה הערב (ג') תפילת ערב יום העצמאות של ארגון OU ישראל בנוכחותם בכירי הארגון, בהם מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן, נשיא OU עולמי מיטץ' איידר, מנכ"ל OU עולמי הרב משה האוור, מנכ"ל OU חוץ הרב ד"ר ג'וש ג'וסף, נשיא OU ישראל סטיוארט הרשקוביץ וסגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק מורשת אריה קינג.

בתפילה החגיגית השתתפו כ-4,000 משתתפים מארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ודרום אפריקה וכאלה שעלו משם בשנים האחרונות ובכך פתחו את חגיגות יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל. רבים נוספים הגיעו לשמוע את תקיעת השופר בסופה של התפילה ולאחר התפילה, אותה הוביל הזמר שלמה כץ, החלה הרקדה גדולה בה המשתתפים רקדו ושרו יחד במקום.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן אמר בפתח האירוע: "ברוך ה' אנו עומדים כאן היום בסיומו של יום הזיכרון בו זכרנו אלפי אחינו ואחיותינו שהקריבו את חייהם כדי שאנו נוכל לשבת כאן היום. כעת, ולמרות האובדן, אנחנו מסתכלים על כל הטוב שיש סביבנו, על קיבוץ גלויות מכל קצוות תבל ועל פריחתו של עם ישראל בארצו ונושאים תפילה חגיגית להודות לריבונו של עולם על כל הטוב שנתן ועוד ייתן לנו. אם ב-75 שנה הגענו עד הלום, רק חישבו מה יהיה בשנים הבאות. ועל הכל ה' אלוקינו אנחנו מודים לך ומברכים אותך. חג עצמאות שמח".

סגן ראש העיר וראש המחלקה למורשת ישראל אריה קינג אמר: "איזו עוצמה אדירה יש בתפילה בה משתתפים יהודים רבים מרחבי העולם בחגיגות יום העצמאות כאן בעיר הקודש ירושלים, בנוסף לתפילות חגיגיות רבות שיזמה המחלקה בעיר. מרגש לראות את האהבה והנאמנות לארץ ישראל ולירושלים בכל מציאות, בכל סיטואציה ומכל הלב. מדינת ישראל עודנה בחיתוליה, 75 שנים הם כאפס בהיסטוריה ולמרות זאת הגענו להישגים אדירים, מתקיימים בנו דברי דוד המלך: 'יודו לה' חסדו ונפלאותיו לבני אדם, כי השביע נפש שוקקה ונפש רעבה מלא טוב. ישם מדבר לאגם מים וארץ ציה למצאי מים'. חזון הנביאים הולך ומתגשם ועוד נכונו לנו עתידות גדולים".

מנהל מרכז OU ישראל הרב סם שור: "מאז הקמת התפילה השנתית וערב ההתכנסות ב'רוב עם' לפני שש שנים, האירוע הפך לאחד מאירועי החותם של OU ישראל, ולנקודת השיא של השנה. מדי שנה מתאספים יחד אנשים רבים מכל הגילאים והגוונים לערב מלא רוח של תפילה, שירה ושמחה. אנו מרגישים מבורכים על הצלחתנו להביא את הערב המדהים הזה של חיזוק וקהילה בכל שנה".