הרב ד"ר אליהו רחמים זייני
הרב ד"ר אליהו רחמים זייניצילום: אסף מילר

נשיא ישיבת ההסדר והישיבה הגבוהה "אור וישועה" בחיפה הרב ד"ר אליהו רחמים זייני קורא לציבור הרחב לצאת ולהגיע בהמוניו להפגנת הימין הערב בירושלים לחיזוק הזהות היהודית והדמוקרטיה הישראלית.

"אני קורא לציבור להגיע להפגנה להענקת רוח גבית למהלך ההיסטורי שמובילים נציגי המחנה הלאומי אמוני בממשלה לחיזוק זהותה וצביונה היהודי של המדינה. המהפכה השיפוטית שהוביל נשיא בית המשפט העליון לשעבר מהווה המשך לעיוותים הכתובים במגילת העצמאות".

"אין מדובר בשגגה אלא במגמה שהתחיל בה בן גוריון, טשטוש הזהות היהודית והשורשים של עם ישראל כלאום וכדת. הגענו לעת רצון היסטורי שיכול להחזיר את אובדן הדרך המוסרי, הדתי והערכי שנכפה עלינו מקום המדינה על ידי מיעוט עריצי שמבקש להמיר למעלה מ- 3000 שנות יהדות בערכים אוניברסליים נוצריים וליברליזם אנטי דמוקרטי".

הרב זייני מצטרף לרשימה של כ-60 רבנים בכירים נוספים בציונות הדתית, ראשי ישיבות ורבני ערים ויישובים שהוציאו מכתב עצומה לציבור הרחב בה נכתב בין היתר: "בחסדי ה' עם ישראל בחר בממשלה יהודית ולאומית שתפעל למען תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל. לא יעלה על הדעת שהמיעוט יכפה את דעתו על הרוב באלימות וביצירת אנרכיה ברחובות. אחים אנחנו, נמשיך ונאהב איש את רעהו ללא סייג וגבולות, אך אהבתנו לאחינו לא תרפה את ידינו מלפעול למען התיקון המתחייב במערכת המשפט".

''לאור גודל השעה ודחיפות העניין אנו קוראים לציבור הרחב להצטרף לעצרת המיליון שתתקיים בעז"ה ב-ו' אייר בירושלים ליד הכנסת, יום לאחר יום עצמאותנו. נוכחות כולם חשובה! נקרא לנציגי המחנה הלאומי להמשיך את החקיקה ונחזק את ידיהם בשעה גדולה זאת", נכתב".