אור-יה חיים אליהו
אור-יה חיים אליהוצילום: דו"צ

מתוך 120 מצטייני הנשיא ביום עצמאות קיבל תלמיד ישיבת ההסדר קרני שומרון, רב"ט אור-יה חיים אליהו, את אות מצטיין הנשיא ליום העצמאות ה-75 לישראל. אור-יה נמצא כעת בשירותו הצבאי בתוך מסלול ההסדר, זאת לאחר שנה וחצי שלמד בישיבתו בקרני שומרון.

בטקס מצטייני מפקד פיקוד דרום האלוף אליעזר טולדנו, נכלל בין מצטיינים הצוער י', בוגר ישיבת ההסדר עתניאל. י' בן ה-22 גר בבית שמש, התגייס באוגוסט 2020 לאחר שנתיים בישיבה לחיל המודיעין בחטמ"ר יואב ויצא לקורס קציני מודיעין מחקר בבה"ד 1, בו הוא נמצא כיום.

רב"ט אור-יה חיים אליהו משרת כיום כמש"ק הוראה במחו"ה אלון. הוא התגייס לפני כשנה אחרי שנתיים בישיבה ולפניו עוד כחצי שנה עד חזרתו לספסליה. אור-יה חיים, בן 20, גדל וגר בנחושה, בשנות לימודיו בתיכון התעסק במקצועות פיזיקה ותקשורת, היה בתנועת הנוער בני עקיבא, ולאחר לימודיו המשיך היישר ללימוד תורה בישיבה.

לאחר שנה וחצי, בנובמבר 2021 התגייס אור-יה לבסיס מרכז חינוך והשכלה ע"ש יגאל אלון שבגליל התחתון. בסיס חיל החינוך והנוער מהייחודיים בצה"ל, ששם לעצמו כמטרה שילוב אוכלוסיות ייחודיות בצה"ל ובחברה הישראלית. בבסיס מוכשרים טירונים לרמת רובאות 02 ובו החיילים לומדים עברית, משלימים את השכלתם התיכונית ומקבלים כלים להמשך שירותם בצה"ל. "ואני מלווה חיילים בתהליך גיור - אני מאוד אוהב את התפקיד ומרוצה ממנו" אומר רב"ט אור-יה חיים אליהו.

רבו בישיבת ההסדר בקרני שומרון הרב יהושע הבר מספר עליו כי "אור-יה התאפיין בענווה ובצניעות. הכל נעשה בנעם ובדרך ארץ שקטה ומפליאה. הוא בחור מאיר פנים ונחמד לסובבים אותו, תמיד היה מעורב חברתית בישיבה, אהוב לסובביו, חבר טוב שאוהב לעזור". הרב הבר הוסיף כי "אור-יה עבר תאונה לא קלה, אך למרות הסבל שהיה לו הוא פרח, התאמץ בכל כוחו להשתקם, לחזור ולהצליח והשקיע רבות בלימוד התורה בישיבה. אור-יה תמיד היה מגויס לכל משימה ומגדיל ראש בכל".

משגיח שיעור א', הרב דוד מור יוסף, בירך את אור-יה על הצטיינותו ואמר: "אור-יה מבטא באישיותו את האידיאל של ישיבות ההסדר ותלמידיהם: "יפה תורה עם דרך ארץ". הרב קוק זצ"ל כתב כי בכל דבר שאדם עוסק בו באותה העת, בו הקב"ה נמצא ועל כן יש לעשות הכל בשלמות גמורה מבלי לברוח למקום אחר. אור-יה זוכה לקיים את דברי חז"ל: "רבי אומר, איזוהי דרך ישרה שיבור לו האדם? כל שהיא תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם". חזק ואמץ"'.