אמיר אוחנה, השבוע
אמיר אוחנה, השבועצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, פרסם אמש (חמישי) איגרת לפעילי ותומכי המפלגה שבה הסביר שוב מדוע נאלץ לתמוך במינוי אמיר אוחנה ליו"ר הכנסת, ומחה על נוכחותו של אוחנה בטקסים ממלכתיים יחד עם בן זוגו.

מעוז כתב באגרת שפורסמה באתר וואלה: "התמלאתי בושה וכאב, עד לעומק נשמתי, עת מדינת ישראל ונציגיה הרשמיים, בטקס רשמי לזכר קדושי השואה ובעוד אירועים וטקסים ממלכתיים ביום הזיכרון וביום העצמאות, מכריזים לעיני כל העולם על 'יו"ר הכנסת ובן זוגו' כאילו מדובר בנורמה יהודית אותנטית מקובלת.

''אומנם ההצבעה שלי בעד מינויו הייתה מתוך מילוי ההתחייבויות הקואליציוניות לתמוך ביו"ר שיציג הליכוד אך לא עלה על דעתי שייעשה במינוי זה סמל ומופת לתופעה זו. זה קרה פעם ראשונה בעת כינונה של הממשלה הנוכחית. אכן, אז נכשלתי וטעיתי בכך שלא קמתי במחאה ויצאתי מהמליאה.

"אי אפשר להסכים, גם לא הסכמה שבשתיקה ובלא מחאה, להנדסת תודעה חריפה שיוצרת עמדה ציבורית חדשה המרימה על נס מודל משפחתי חדש ופוגעת בערכי היסוד שלנו כעם השם וכמדינה יהודית. לא נוכל לשאת זאת עוד בלא מחאה. האמת איננה ביישנית, איננה וותרנית ואיננה פחדנית, גם אם איננה פופולרית. טעינו שלא מחינו בראשונה אך לא עוד", כך ח"כ מעוז.

יושב ראש מפלגת נעם מעוז התארח השבוע באולפן ערוץ 7 והתייחס למגעים שהתקיימו בינו לבין נציגי ראש הממשלה במטרה להשיבו לתפקידו כסגן שר. מעוז ציין כי הוא פסימי וכי יש חוסר רצון בליכוד לקדם את הנושאים שסוכמו בהסכמים הקואליציוניים. בכל מקרה הוא מבהיר כי ימשיך לפעול מהכנסת כחלק מהקואליציה.

על סיכוייה של הממשלה למלא את ימיה אמר כי הוא מאמין שזה יקרה וכי "בסוף ממשלה של המדינה היהודית אפילו עם חמישה אחוז עשייה, טובה אלף מונים ממשלת השמאל בשיתוף של רע"ם".