טוויטר
טוויטרצילום: ISTOCK

אין לכם מנוי חודשי, אבל מבקשים לקרוא כתבה של אחד מכלי התקשורת בטוויטר? החל מחודש מאי תאלצו לשלם סכום גבוה עבור השירות.

מנכ"ל טוויטר, אילון מאסק, הודיע כי כלי תקשורת ומפרסמים יוכלו החל ממחר לגבות תשלום חד פעמי גבוה מכל משתמש שיבקש לקרוא כתבה המופיעה בטוויטר, במידה והוא לא מחזיק במנוי חודשי.

בציוץ שפרסם כתב מאסק כי "הפלטפורמה הזו, שתושק בחודש הבא, תאפשר למפרסמים וכלי תקשורת לחייב משתמשים בתשלום על בסיס מאמר בלחיצה אחת. זה יאפשר למשתמשים שלא נרשמו למנוי חודשי לשלם מחיר גבוה יותר למאמר, כאשר הם רוצים לקרוא מאמר מדי פעם. זה אמור להיות מהלך של win-win חשוב לארגוני תקשורת ולציבור".

מאז נכנס לתפקידו כבעלים והמנכ"ל החדש של טוויטר בחודש אוקטובר האחרון, הביא מאסק לשינויים גדולים ברשת החברתית. בין היתר הוא פיטר מתפקידם אלפי עובדים, ונאבק על מנת להגדיל שוב את ההכנסות מפרסום שצנחו בחודשים האחרונים.

מאסק גם הוזה כי הקיצוץ הדרמטי בכוח האדם של טוויטר עלול לגרום לרשת החברתית לא לעמוד בתנאים החדשים אותם הציב האיחוד האירופי על רשתות חברתיות, בין היתר לבצע הערכת סיכונים שנתית של תוכן מזיק ובו חדשות מזויפות, שנאת נשים גרימת נזק לילדים ומניפולציות פוליטיות על מנת להשפיע על תוצאות בחירות.

רשתות חברתיות שלא יבצעו את המהלכים החדשים האלו עומדות בפני קנס של 6 אחוזים מהמחזור העולמי של ההכנסות שלהן, ובמקרים חמורים אף השעיה של הפעילות שלהן לתקופה מסוימת.