את ארוחת הערב הזאת, יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, קווין מקארת'י לא ישכח במהרה, ולא רק בגלל התפריט המוקפד של השף חיים כהן.

חבר הקונגרס מקארת'י, שהגיע היום לביקור היסטורי בכנסת ישראל וצפוי לנאום מחר בפעם הראשונה מזה 25 שנה במליאת הכנסת - הופתע כאשר במהלך הארוחה החגיגית לכבודו – מארחו, יו"ר הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה, עלה על הבמה ונתן ביצוע בלתי נשכח על גיטרה חשמלית, ללהיט האמריקאי של להקת האיגלס "Hotel California".

אל אוחנה הצטרף כפיר אוחיון, מהגיטריסטים הישראלים המובילים בעולם.

באירוע השתתפו חברות וחברי כנסת, מפכ"ל המשטרה, ראש המוסד, ראש השב"כ, נציבת בתי הסוהר, ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי בצה"ל, מפקד מחוז ירושלים בכבאות והצלה ושגריר ישראל בארה"ב.

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה אמר במסגרת דברי הברכה שלו: "לפני ימים אחדים חגגנו את יום העצמאות ה-75 של ישראל. ארה"ב, בת בריתנו הקרובה ביותר והמדינה הראשונה להכיר במדינה החדשה במאי 1948, שיחקה תפקיד משמעותי לא רק בהקמת מדינת ישראל, אלא גם בהבטחת שלומה וביטחונה של המדינה".

"זו הזדמנות נהדרת להודות לך אישית, היו"ר מקארת'י, על ידידותך הכנה והעמוקה כל השנים. העובדה שבחרת בכנסת כפרלמנט הראשון בעולם בו תבקר, מעידה כאלף מונים על חוזק הקשרים בינינו – כאלה המתעלים מעל ענייני הפוליטיקה היום-יומית. אבקש גם להוקיר תודה לחבר הקונגרס המכובד וחבר נפלא של ישראל, סטני הוייר, על תמיכתו רבת השנים במדינת ישראל".

"השנה אנו חוגגים 75 שנים ליחסי ישראל-ארה"ב. אני משוכנע כי בהנהגתנו, הכנסת והקונגרס ימשיכו להתקרב ולפתח יחסים חזקים אף יותר. אין לישראל חברה טובה יותר מארה"ב, ולארה"ב אין בת ברית כישראל. אני מאמין כי החברות המיוחדת הזו צריכה גם להשתקף ביחסים שבין הכנסת לקונגרס", דברי אוחנה.

בסיום דבריו הרימו המשתתפים כוסית, ואז עלה לברך יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, קווין מקארת'י, אשר אמר: "בשם כל המשלחת שלנו, לכבוד הוא לנו להצטרף אליכם פה בירושלים, לחגוג את עצמאות ישראל, ולחזור ולאשר את הקשר המיוחד בין שתי האומות שלנו".

"מאז הנס של לידתה מחדש לפני 75 שנה, המדינה הזו הגשימה את ייעודה. החזרת העם היהודי למולדתו ההיסטורית, אחרי שנים של רדיפות. אבל, במובנים רבים, ישראל התעלתה על ייעודה הייחודי. אתם מנהיגים עולמיים בתרבות, טכנולוגיה וחדשנות, והפכתם למגדלור של תקווה וחופש למיליונים ברחבי העולם. מאז ייסודה של ישראל, מדינותינו חישלו חברות חזקה, המבוססות לא על אינטרסים משותפים, אלא על ערכים משותפים, מורשת משותפת וחלומות משותפים על העתיד. השותפות בינינו הייתה לכח משמעותי של טוב בעולם, ותמיכתו הבלתי מתפשרת של הקונגרס בישראל הייתה הבסיס לכך", הוסיף.