אוחנה מעניק את הספר למקראת'י
אוחנה מעניק את הספר למקראת'יצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, חבר הקונגרס קווין מקארת'י, קיים היום (שני) ביקור ב"יד ושם", יחד עם יו"ר הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה.

יושבי הראש קיימו סיור בליוויו של יו"ר הנהלת יד ושם, דני דיין, אשר כלל ביקור בספר השמות, טקס אזכרה והנחת זר באוהל יזכור, חתימה בספר האורחים והצהרה.

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה העניק ליו"ר בית הנבחרים קווין מקארת'י, את הספר "וכל אחד מהם היה מישהו" מאת פיל צ'רנופסקי.

יושב-ראש הכנסת אמיר אוחנה אמר: "על השולחן בלשכתי ישנו תמיד ספר. עיצובו הוא של טלית, וכאשר פותחים אותו לא תמצא שמות כלל, אלא רק מילה אחת, יהודי, כתובה שש מיליון פעמים. כל שורה בו היא בעצם כיתה שלמה, וכל מספר שורות מייצגות בית ספר שלם. רק אז מחלחלת ההבנה של ההיקף והמשמעות של שישה מיליון חיים אשר איבדנו, יותר משליש מהעם שלנו. הספר על שולחני כדי תמיד לזכור ולא לשכוח. כתבתי רק שלוש מילים בספר הזה – 'עם ישראל חי' – אני רוצה להעניק לך אותו כתודה על הגעתך".

יו"ר בית הנבחרים קווין מקארת'י הוסיף: "תמיד נזכור, אנו כאן ואנו נספר את הסיפור כדי שאף אחד לא ישכח לעולם. שש מיליון נפשות חפות מפשע אשר נלקחו. ראינו במהלך ההיסטוריה פעמים רבות בהן היא נשכחה וחזרה על עצמה. יש סיבה שאנו כאן במקום הזה ובזמן הזה, לחגוג את יום העצמאות ה-75, משלחת דו-מפלגתית של הקונגרס, כי אנו לא נשכח ואנו נספר את הסיפור, ברחבי העולם. הספר שזה עתה נתת לי, יעבור משולחן יו"ר הכנסת, לשולחן יו"ר בית הנבחרים בקפיטול, כדי שבכל עת אנשים יוכלו לראות אותו, את השם "יהודי" ולהבין מה המשמעות של שישה מיליון חיים שנלקחו".