ח"כ לימור סון הר מלך
ח"כ לימור סון הר מלךצילום: ערוץ 7

ועדת שרים לחקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של חברי הכנסת לימור סון הר מלך ויצחק קרויזר מסיעת עוצמה להחמרת ענישה על עבירות מין על רקע לאומני.

הצעת החוק מבקשת להכפיל את העונש על הטרדה מינית ממניע לאומני מהעונש הקבוע בחוק בעבירות אלו ולתת לבית המשפט את האפשרות לפסוק עד ארבע שנות מאסר ופיצוי כספי של עד 240,000 ש"ח, בעבירה של הטרדה על רקע לאומני.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "בשנים האחרונות התעצמה תופעת הטרור הלאומני. מדי יום דיווחים על נשים שהוטרדו מינית על רקע זהותן הדתית. התעצמות התופעה הגיעה למצב שבאזורים שונים בארץ, בצפון, בדרום ואף בתל אביב, מפחדות נשים לצאת לפעילויות ספורט או לצאת לבדן בשעות הערב".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "בשנותיי כעו"ד נחשפתי למקרים רבים של הטרדה על רקע לאומני. בעיניי הטרדה היא חמורה ביותר ועל אחת כמה וכמה כתופעה על רקע לאומני. מברך את חבריי לסיעה שהציעו את החוק החשוב הזה ואני מצפה מחברי האופוזיציה ובעיקר מאותן חברות כנסת שכל היום מדברות על זכויות נשים - לתמוך בחוק הזה בכדי להעניש בחומרה רבה מטרידים על רקע לאומני".

ח"כ סון הר מלך: "אני מברכת על העברת החוק החשוב בועדת שרים לחקיקה. עבירות מין הן איומות כשלעצמן ודווקא משום זאת יש להכביד את הענישה כלפי מי שמבצע אותן ממניע לאומני. אני מצפה מכל חברי הכנסת שרואים ערך בשמירה על מוגנותם של אזרחי ישראל להצביע עבורו השבוע בקריאה טרומית".

ח"כ קרויזר: "הגיע הזמן לטפל ביד קשה במי שפוגע מינית על רקע לאומני. כבר הוכח בעבר שזו פעולה מכוונת וטרור של ממש, במטרה להשפיל ולפגוע בנשים על רקע לאומני. אני שמח שנביא לתיקון החקיקה ונחמיר את הענישה לפוגעים".