מליאת הכנסת
מליאת הכנסתצילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם אחר הצהריים (שני) בישיבה מיוחדת לפתיחת כנס הקיץ של הכנסת, ובישיבה מיוחדת לכבוד יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב קווין מקארתי המבקר בישראל.

נתניהו אמר כי "האתגר הראשון והדחוף ביותר הוא המאמץ המשותף של ישראל וארה"ב למנוע מאיראן מלהשיג נשק גרעיני. רק לאחרונה קיימו צה"ל וצבא ארה"ב את התרגיל הצבאי המשותף הגדול ביותר בתולדות ישראל –ואני רוצה להודות על כך לממשל ביידן.

''אנחנו רואים נכוחה את האיום הנשקף מן המשטר הקנאי באיראן, שמאיים לא רק על ישראל, אלא גם על ארה"ב ועל העולם החופשי כולו''.

לדברי ראש הממשלה, הצורך לבלום את התחמשותה הגרעינית של איראן ימשיך לעמוד בראש סדר העדיפויות של ישראל במהלך כנס הקיץ של הכנסת, "וכמוהו גם המאבק הנחוש שלנו בגרורותיה של איראן באזורנו, לא ניתן לאיראן להקיף אותנו בטבעת חנק של טרור – לא בסוריה, לא בלבנון, לא בעזה ולא ביהודה ושומרון. לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בגבולותינו, ונעשה הכל למנוע ממנה להשיג נשק גרעיני".

על רפורמת המשפט וההידברות בבית הנשיא אמר נתניהו: "ראינו את התמיכה בהפגנת הענק ביום חמישי ואנחנו גם רואים את ההפגנות בצד השני. זו עדות לדמוקרטיה התוססת שלנו. אנחנו נחושים להגיע להסכמות רחבות ככל האפשר בנושא הרפורמה המשפטית שעומדת בלב המחלוקת הציבורית בישראל.

''רוב אזרחי ישראל מבינים שנדרשים שינויים במערכת המשפט, בכך תמך גם רוב של 64 מנדטים שהצביעו בעד ממשלה בראשותי. מאמין שעם רצון טוב ונכונות אמיתית של שני הצדדים - אפשר להגיע להסכמות אלה'', הוסיף ראש הממשלה.