הונג קונג
הונג קונגצילום: איסטוק

היא נחשבת לאחת הערים היקרות בעולם, עם פערים עצומים בין העשירים לעניים יותר, אבל הרשויות בהונג קונג החליטו להעלות את שכר המינימום בסכום של 32 סנט בלבד.

ההחלטה של ממשלת הונג קונג הייתה להעלות את שכר המינימום ל-40 דולר הונג קונגי (5.1 דולר) לאחר ששכר המינימום עמד על 37.5 דולר הונג קונגי (4.78 דולר) עד יום שני האחרון.

למרות ששכר המינימום, שנקבע לראשונה בשנת 2011, היה אמור לעלות מדי שנתיים, החליטו הרשויות בהונג קונג שלא להעלות את שכר המינימום בשנת 2021 עקב מגפת הקורונה שהביאה לפגיעה בכלכלה המקומית.

וונג שק-הונג, מנהל אזור הונג קונג, טאיוואן ומקאו בארגון הסיוע "אוקספם", אמר כי מדובר בעלייה לא מקובלת בשכר המינימום שלא תסייע לתושבים המקומיים. "אנחנו חושבים שזה לא מקובל. זה לא יכול לכסות את הצרכים הבסיסיים בהונג קונג. מדובר בעלייה זניחה. שכר המינימום החדש עדיין נמוך מהסכום שתקבל משפחה בת שתי נפשות מביטוח לאומי המקומי, ותגרום לירידה במוטיבציה של האזרחים המקומיים לעבוד".

שר העבודה של הונג קונג, כריס סאן, דחה את הטענות כנגד העלייה המזערית בשכר המינימום. ''אנשים רבים מעדיפים לעבוד מאשר לקבל רווחה סוציאלית, כי הם חושבים שיש לזה ערך רב יותר בחייהם. אחרי הכל, אנשים אוהבים ללכת לעבודה. למעשה, ללכת לעבודה זה לא רק בשביל להרוויח כסף. זה חשוב עבור הרוח והבריאות של האדם. אי אפשר להשוות בין השניים. האחד הוא רווחה, השני הוא עבודה", אמר סאן.

בשנת 2022 מוקמה הונג קונג במקום הרביעי ברשימת הערים היקרות בעולם, יחד עם לוס אנג'לס. במקומות הראשונים דורגו ניו יורק, סינגפור ותל אביב.