יוסי דייטש
יוסי דייטשצילום: ערוץ 7

פחות משבוע להילולת הרשב"י, פרויקטור מירון יוסי דייטש סיפר כיצד נמכרו הכרטיסים במהירות כל כך גבוהה מרגע שנפתחה אופציית הרכישה באתר הייעודי.

"ברגע שיצאו הכרטיסים, בערך 60-70 אלף כרטיסים נמכרו בשלוש-ארבע שעות", סיפר דייטש בראיון לרדיו 'קול חי'.

"המערכת עבדה כמעט ללא תקלות. לא תמיד אפשר לספק את כל צרכי הציבור. האווירה והאמון הציבורי גדול. האשראי שנתנו לנו הוא גדול, זה אמנם מפחיד מצד אחד, אבל אני מקווה שתהיה סייעתא דשמיא".

בדבריו שיתף אודות דרכי ההיערכות להילולא. "אני לא יכול לומר שהצלחנו לרצות את כולם", הבהיר דייטש. "השתדלנו לעשות את המו"מ ולנהל את כל זה ביושר ובאמונה. ברור שאי אפשר לתת לכל אחד את כל מה שהוא מבקש".

לדבריו "גילינו הרבה רצון טוב מצד כל הגופים והקהילות לשים את המחלוקות בצד. ברור שיש כאלה שרוטנים. אני רוצה להבהיר שלא אנחנו קובעים את מכסת הכרטיסים והפריסה, זה משרד התחבורה".

הפרויקטור הדגיש: "ההצלחה היא לא שלי. ההצלחה היא של עם ישראל. משני בבוקר כשעם ישראל יתחיל להגיע למירון ההצלחה תלויה רק בציבור. כל הגופים המדינתיים נתנו לנו את הצ'אנס לראות האם הציבור החרדי יכול לנהל את האירוע שלו על פי כל כלל הבטיחות.

"הציבור החרדי עומד עכשיו למבחן. אנשים צריכים להיות זהירים ולהישמע להוראות המשטרה והסדרנים. בשם ה' נעשה ונצליח".

אשי הורוביץ מנכל חברת טיקצאק שניהלה את המכירת הכרטיסים מסר, "אנחנו שמחים שבחרו בנו לבצע את המכירה ושמחים שהמערך המורכב עבד בצורה מדהימה. מחכים לרבבות שיגיעו למירון".