הרב נחום נריה בל"ג בעומר במערת המכפלה
הרב נחום נריה בל"ג בעומר במערת המכפלהצילום: הכנסת אורחים חברון

בין נבכי עיר האבות, בסמטאותיה של אחת מארבע ערי הקודש מסתתרות אמיתות גדולות מתוך תורת הסוד אותה אנו מהללים בליל ל"ג בעומר.

מובא בספרים הקדושים שנשמתו של רבי שמעון מופיעה בל"ג בעומר כשהוא בא לבקר ולהתפלל אצל אבותינו ואמותינו הקדושים, וכדאי לכם להיות שם!

בלילה זה, שבו נפסקה המגיפה, מה גדולה היא החשיבות של אהבת החינם של עם ישראל זה בזה.

השנה יכובד בהדלקה בנו של הרב משה צבי נריה זצ"ל, הרב נחום נריה ראש ישיבת תורה בציון.

הזמר הראל טל ישתתף בהדלקה, יופיע וילווה את הערב.

גם לגשמיות דואגים בחברון; כל אחד מהאורחים יקבל גלידת טילון, ובהמשך 'על האש' מהמנגל לאורך הערב. בנוסף, יהיה באירוע גם מופע אש מרהיב של הלהטוטן מאיר אטדגי.

בתוכנית:

19:00 תפילת מנחה בבית הכנסת 'חזון דוד' שביציאה מקריית ארבע ומיד לאחריה תצא משם תהלוכת הילדים של חב"ד חברון לעבר מערת המכפלה.

19:45 תפילת ערבית במדרגה השביעית, ברחבה הגדולה.

20:00 תחילת הניגונים עם אומן הכלייזמר המפורסם משה (מוסא) ברלין, וההדלקה שהשנה יכובד בה הרב נחום נריה ראש ישיבת תורה בציון.

ישיבות מובחרות משתתפות גם הן באירוע ההדלקה, ומביאות לאירוע את רוח תורתו של רבי עקיבא זי"ע, וביניהם- ישיבת עתניאל, ישיבת ניר קריית ארבע, ישיבת כרמל, ישיבת שבי חברון ועוד.

ישראל ברמסון, מנכ"ל הכנסת אורחים חברון, ומארגן האירוע אומר: "אנחנו נערכים להגעתם של אלפי אנשים, ולשמחה עצומה בשדה מערת המכפלה, שהיא כידוע, פתח גן עדן. לא צריך להרחיב בעניין מידת החיזוק להתיישבות היהודית בארץ ישראל של אירוע כזה. אנחנו מודים לשותפנו- ארגון חב"ד בחברון על הסיוע בהפקת ובהקמת האירוע".

בנוסף, האירוע בשיתוף מועצה מקומית קריית ארבע חברון, מועצת חברון, ומועצה דתית קריית ארבע חברון באמצעות מנהלת מערת המכפלה.

אמיתי כהן, ראש המועצה הדתית קריית ארבע חברון: "חשוב לי להוסיף ולומר שזכינו שנקיים השנה אירוע שמאחד את כל עם ישראל. זו זכות גדולה עבורנו להיות שותפים בארגון של הדלקה לכבוד האבות הקדושים ולכבוד רשב"י במיקום כ"כ חשוב".

האירוע מאובטח ומתואם עם כוחות הביטחון.

ל"ג בעומר בעיר האבות
ל"ג בעומר בעיר האבותצילום: יח"צ