מסוכן כמו כל ממתק מרובה סוכרים. אילוסטרציה
מסוכן כמו כל ממתק מרובה סוכרים. אילוסטרציהצילום: iStock

משרד הבריאות פרסם היום אזהרה נגד ממתק הרול אפס שהפך בחודשים האחרונים לפופולרי ולטרנד טיקטוק. השם הרשמי של הממתק שמיוצר כבר שנים רבות הינו Fruit Roll-ups אך למעשה מדובר בממתק עם סוכרים רבים וכמעט ללא רכיבים הקשורים לפירות.

משרד הבריאות הזהיר כי על אף שהממתק "מצטלם טוב ומעורר שיח ברשת" עדיין מדובר במאכל לא בריא ולא מומלץ.

בהודעה שפורסמה, התריע משרד הבריאות כי מדובר בממתק המכיל סוכרים רבים שעלולים להוביל למחלות לב וכן לסוכרת. כמו כן, הממתק מכיל שמן דקלים ורמות גבוהות של שומן רווי, המעלים את הכולסטרול הרע ואת הסיכון למחלות לב וכלי הדם. משרד הבריאות הציע אלטרנטיבה משלו לממתק הפופולרי- "רול מלפפון"- מלפפונים פרוסים יחד עם גבינה.

בזמן האחרון החל הרול אפס להתפרסם בסרטוני טיקטוק רבים ברחבי העולם ולבסוף הגיע גם לישראל. כחלק מהטרנד, יוצרי טיקטוק רבים מעלים סרטונים שלהם מכינים מהרול אפס ממתק כשהם ממלאים אותו בגלידה ולפעמים גם מקררים אותו לפני כן. הפופולריות הרבה של הממתק הובילה למחסור שלו בחנויות, והתפתחות של "שוק שחור" שמוכר אותו במחירים מופקעים.

המחסור המפתיע של הממתק הוביל לניסיון הברחה של 170 ק"ג של ממתקי רול אפס ששני תיירים מארה"ב ניסו להכניס לארץ. על אף שמדובר בממתק זול, כיום ניתן לקנות יחידה אחת של ממתק מחיר הגבוה פי עשרה ואף יותר ממחירו הרגיל.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!