טלי גוטליב
טלי גוטליבצילום: Erik Marmor/Flash90

ח"כ טלי גוטליב מהליכוד מתייחסת ברשת ב' לעימות בקואליציה בין ראש הממשלה נתניהו לשר בן גביר, ומציעה לצדדים להתאפק.

בראיון לעקיבא נוביק ורינה מצליח אמרה גוטליב: "פה זה לא תחרות למי יש פה יותר גדול. הקואליציה מורכבת ולכל אחד יש חלומות. אנחנו צריכים לדאוג אך ורק לביטחון ישראל וליציבות השלטון. כל השאר, שיתאפקו ויתגברו".

"אני הייתי מתאבדת קשה על הרפורמה. אין בינה לבין מהפכה דבר וחצי דבר. הרפורמה קשורה לדיוק הפרדת הרשויות במדינת ישראל. בשלב הזה נתניהו מעדיף את החוסן הלאומי והחברתי ואני אעשה את השינויים במערכת המשפט בדרך אחרת", מסבירה גוטליב את המהלך הנוכחי של נתניהו לאור המצב הבטחוני.

"כמשפטנית וימנית, אינני מעוניינת שיצחק עמית יהיה נשיא ביהמ"ש העליון. מי שאישר לח"כים הערביים להיכנס לכנסת על אף תמיכתם בטרור, אינני מעוניינת למנות שמאלן פרוגרסיבי. כדי למנות נשיא אני לא צריכה לשנות אפילו אות אחת בחוק, אלא רק להיות חזקה בוועדה", מסכמת גוטליב את דעתה על מה שצריך לעשות בוועדה למינוי שופטים לקראת בחירת נשיא העליון הבא.

בשאלת הפגנה הערב (חמישי) מול ביתו של אהרון ברק, אומרת גוטליב: "ברק הוא זה שהגה בפועל את ההפיכה השלטונית. הוא פעיל בכל הסיפור הזה. בניגוד לפרסומים, נתניהו לא דיבר איתו על עסקת טיעון מאז ומעולם והפרקליטות תמחק את התיק הזה בשנה הקרובה''.