לעסוק בחשיבה חיובית, לעשות מעשים טובים ולהרעיף אהבה וטוב על הזולת
לעסוק בחשיבה חיובית, לעשות מעשים טובים ולהרעיף אהבה וטוב על הזולתצילום: אגף דוברות וקשרי ציבור במשרד הביטחון

טקס מצטייני משרד הביטחון התקיים אמש (ד׳) בבית חיל האוויר בהרצליה, בהשתתפות מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי, סמנכ"ל וראש אגף התכנון במשרד הביטחון, איתמר גרף, סמנכ"לית וראש אמ"ש, אורלי שטיינברג, מפקד יחידת סגלים מיוחדים, סא"ל (במיל׳) ירון מזרחי ובכירים נוספים במשרד הביטחון.

40 המצטיינים משרתים ומתנגדים במשרד הביטחון, משרד ראש הממשלה ובית הנשיא.

במסגרת הטקס חולקו תעודות הצטיינות ל-18 מתנדבי שירות לאומי-אזרחי בתפקידים מסווגים ו-22 חיילים מצטיינים המשרתים במשרד הביטחון.

סמנכ"ל וראש אגף התכנון, איתמר גרף, אמר בטקס: "אני רוצה שההורים שלכם יבינו כמה אתם חשובים לנו וכמה אתם באמת תורמים לביטחון הלאומי, תרתי משמע, ועושים עבודה מאוד, מאוד משמעותית. תמשיכו להצטיין, זאת דרך בטוחה לחיים ובכלל. אתם לא עושים את זה בשביל התעודה ולא בשביל הטקס, זה חלק ממכם, תמשיכו ככה".

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות האזרחי-לאומי הודה למתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי על פועלם: "נמצאים כאן, בנוסף לחיילים והחיילות המסורים, מתנדבי השירות לאומי מכל רחבי הארץ, המשרתים באגפים השונים של משרד הביטחון. עשיית טוב משותף היא הדרך הבטוחה לריפוי ותיקון. לא משנה מה דעותיך - תקום בבוקר ותעשה משהו טוב עבור זולתך, עבור המדינה, עבור החלש והנזקק. זו הרוח של השירות הלאומי. בזמנים אלו אנו מחויבים כפליים, על כתפינו מונחת כל כך הרבה עשיית טוב.

''אתם, מצטיינים יקרים, לקחתם עוד קומה בעשיית טוב, ביוזמה, בחלוציות בפריצת דרך ובנתינה מהלב והנשמה למען המדינה ובטחונה. בואו נהפוך את זה לדרך חיים, נחשוב טוב, נרגיש בלב שלנו טוב ונחזק את המדינה והחברה", אמר פינסקי.

מנכ"ל הרשות המשיך והתייחס בדבריו לחשיבות המשך שיתוף הפעולה בין השירות הלאומי-אזרחי למשרד הביטחון: "אחד הקשיים הוא להיות הממשיך ולא החלוץ, ה'מחזיק את המקל' ולא חורש התלם הראשון, המתמיד בדרך ולא הראשון לפרוץ אותה. חלוציות, פריצת דרך, יצירתיות, יוזמה וחדשנות הם ערכי יסוד לביטחון האומה הנפלאה שלנו אשר באים לידי ביטוי בשירות שלכן ושלכם. לפעמים התפקיד יכול להרגיש לכאורה "רגיל" או "שגרתי", אך רוח השירות הלאומי-אזרחי מחייבת אותנו לתרום בכל מקום שיש צורך ולתרום לחיזוק החוסן הלאומי-אזרחי''.

בסיום דבריו, התייחס פינסקי לייחודו של השירות האזרחי-לאומי הטמון במגוון הרחב של המתנדבים המגיעים מכלל גווני האוכלוסייה והדגיש את חשיבות קיומו של השירות: "במצב החברתי המורכב, כולם עסוקים כל הזמן להסביר כמה קשה פה, כמה מסוכן וכמה האחר שעומד מולי הוא האויב האיום. הדרך לתיקון עולם ולהוסיף טוב טמון בשלשה אלמנטים: לעסוק בחשיבה חיובית, לעשות מעשים טובים ולהרעיף אהבה וטוב על הזולת".