שכם
שכםצילום: רויטרס

נביל אבו רודיינה, הדובר הרשמי של הנשיאות הפלסטינית, מגנה את המשך "הפלישות" של צה"ל לערים פלסטיניות באיו"ש, ואת "פשעי ההרג היומיומיים נגד בני עמנו, והאחרון שבהם היה נפילתם של שלושה שהידים בעיר העתיקה של שכם".

דבריו של אבו רודיינה מתייחסים לפעולה המשותפת של שב"כ, מג"ב, ימ"מ וצה"ל הבוקר (חמישי), שבה חוסלו שני המחבלים, פעילי חמאס, שרצחו את לוסי, מאיה ורינה די הי"ד בפיגוע ירי בצומת חמרה בבקעת הירדן ופלסטיני נוסף שסייע להם.

דוברו של אבו מאזן הזהיר, כי "המשך ההסלמה הישראלית נגד עמנו (הפלסטיני), ארצו והמקומות הקדושים תפוצץ את המצב באזור ותביא אותו לשלב שקשה יהיה לשמור בו שליטה".

הוא הטיל על "ממשלת הכיבוש הישראלית" את האחריות המלאה ל"מדיניות ההסלמה שתביא ליותר אלימות ומתיחות", וקרא לממשל האמריקני להתערב באופן מיידי וללחוץ על ישראל להפסיק את "התוקפנות", ולא להסתפק עוד בגינוי.

סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית דיווחה על חיסול רוצחי בנות משפחת די כדלהלן: היום, חמישי, נפלו חלל שלושה אזרחים, ונפצעו ארבעה נוספים, מירי של כוחות הכיבוש הישראלי לאחר שפלשו לעיר העתיקה של העיר שכם... ועדת התיאום של הארגונים במחוז שכם הכריזה על שביתה כללית במחוז לאות אבל על נפשם של שלושת השהידים".