אליצור בית אל. אלופים
אליצור בית אל. אלופיםצילום: דוברות ישיבות ואולפנות בני עקיבא

אלופה מהרגע הראשון. לזכות באליפות זה לא דבר של מה בכך, בטח כאשר מדובר בעונת בכורה בליגה של הגדולים.

עבור קבוצת אליצור בית אל, קבוצת הכדורסל של מתנ"ס בית אל וישיבת בני עקיבא מטה בנימין, זה לא חלום אלא סיפור שקרה באמת.

השבוע, זכתה קבוצת הכדורסל בעונתה הראשונה בליגת הנערים המחוזית, מחוז ירושלים של איגוד כדורסל, באליפות היסטורית ובזכות ניצחון גדול על הקבוצה מירושלים.

הקבוצה שהוקמה על ידי מתנ"ס היישוב בית אל בשיתוף ישיבת בני עקיבא מטה בנימין, מורכבת מתלמידי הישיבה והיישוב שהוכיחו כי יחד בעבודה קשה הם יכולים לגבור גם על הקבוצות הוותיקות ביותר בליגה.

סיפור הסינדרלה בה השבוע אל סיומו בהצלחה גדולה, עם סיום עונת ליגת הנערים במחוז ירושלים, כאשר המשחק האחרון בליגה, משחק הגמר בין אליצור בית אל לבין הפועל אליצור ירושלים, נגמר כשידה של הקבוצה הצעירה מבית אל לה זו עונה ראשונה בליגה, ניצחה את הקבוצה הותיקה מירושלים בתוצאה 76-65.

למעשה, הניצחון של בית אל בגמר הליגה, היה ניצחונה ה-15 העונה בליגה שכללה 10 קבוצות.

מאמן הקבוצה עודד ליפשיץ אמר עם סיום הליגה כי הוא "גאה מאוד בשחקנים על העבודה הקשה שלהם במהלך כל העונה".

ראש הישיבה הרב ניצן ימין ברך את התלמידים ואמר: "זהו הישג מרשים כבר בשנתם הראשונה בליגה. ברכות לתלמידינו היקרים שחקני קבוצת הכדורסל אליצור בית אל - ישיבת בנ"ע מטה בנימין על זכייתכם באליפות הליגה לנערים של מחוז ירושלים כל הכבוד, עלו והצליחו".

ראש מועצת בית-אל, שי אלון, ברך גם הוא את השחקנים האלופים, כשאמר: "ברכות למאמן עודד ליפשיץ וחניכיו על המגרש על תצוגת כדורסל מנטלית וספורטיבית מעוררת השראה. כמועצה שרואה בתחום הספורט תשתית מרכזית לחיזוק החוסן הקהילתי, החברתי, החינוכי והתרבותי, השקענו בשנה האחרונה בהקמת תשתיות ספורט ברמה גבוהה לרבות מבנה המתנ"ס, אולמות ספורט וחדר כושר ברמה הגבוהה ביותר, השקעה שלשמחתנו הניבה במהרה פירות הצלחה. שחקני הקבוצה הוכיחו שעם שילוב בין תשתיות ראויות לאימון וערכים של נחישות, חוסן מנטלי, חתירה למצוינות ודבקות במטרה, גם השמיים אינם הגבול".