נעם רז הי"ד
נעם רז הי"דצילום: באדיבות המשפחה

לפני כשנה נכנסה יחידת הימ''מ למבצע בג'נין נגד חוליית מחבלים שניסתה לבצע פיגוע טרור. במהלך ניסיון המעצר פתחו המחבלים באש על הכוח. כוחותינו השיבו אש וחיסלו את המחבלים.

במהלך המבצע נפצע סגן ניצב ש׳ באורח קשה מאוד. פרמדיק היחידה, נעם רז ז"ל, הציל את חייו. הוא השתקם, החלים, וחזר לשירות. לאחרונה התמנה לתפקיד קצין אג"מ.

היום (חמישי) הייתה ברית המילה של בנו של ש׳. הוא ורעייתו קראו לו על שם נעם רז ז"ל, שנהרג מספר שבועות לאחר האירוע בחילופי אש עם מחבלים בג’נין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שמע על הסיפור והתרגש: ''זהו יום מרגש של סגירת מעגל. בדמיך חיי'', אמר נתניהו ואיחל: ''חיבוק מכל הלב לכולם. מזל טוב לש׳, למשפחה ולכל היחידה''.

בית הכנסת על שם נועם רז
בית הכנסת על שם נועם רזצילום: ללא קרדיט

בתחילת השבוע נחנך ביישוב קידה בבנימין בית הכנסת "דרכי נעם" שהוקם לזכרו של רנ"ג נעם רז הי"ד שנהרג לפני כשנה בפעילות מבצעית בג'נין. נעם היה לוחם ימ"מ ובמהלך פעילות למעצר מחבלים שהוגדרו כ "פצצה מתקתקת" נפגע מכדור שנורה לעברו, הוא התמוטט ולאחר מכן הלך לעולמו.

נעם רז התגורר ביישוב קידה שבבנימין עם אשתו אפרת וששת ילדיהם. מכריו מספרים כי הוא היה מחובר לאדמה וליישוב שף היה ממייסדיו. נעם חלם להקים בית כנסת ביישוב אך הוא לא זכה לכך.

חבריו, מכריו משפחתו ועם ישראל כולו נרתמו למלאכת גיוס הכספים עבור בית הכנסת שנחנך בהשתתפות משפחתו של נעם, תושבי היישוב, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, מפקד מג"ב, מפקד חטיבת בנימין, רבנים ואישי ציבור נוספים.