רכבה של האישה התהפך. "הפח נשבר קומפלט ואנחנו נמלטנו"
רכבה של האישה התהפך. "הפח נשבר קומפלט ואנחנו נמלטנו"צילום: חופשי

רצף של קרוב לעשרה פיגועי אבנים שהתרחשו בגזרת חווארה מאז פיגוע הדקירה אתמול (חמישי), הגיע הלילה לשיא חדש.

אישה בהיריון, תושבת יצהר, שנסעה עם רכבה בין חווארה ליצהר הותקפה באבנים מאחד המבתרים ואיבדה שליטה על רכבה.

האם שעשתה את דרכה לביתה לקראת חצות, הבחינה בתנועה חשודה על המבתר בצד הדרך שמיד לאחריה הגיע מטר אבנים. היא ניסתה לסטות שמאלה ולהימלט, אך איבדה שליטה על רכבה - שהתהפך ונגרר על הכביש.

כוחות צה"ל שהוזעקו למקום פתחו בסריקות אחרי המחבלים, ופינו את האישה שנמצאת בהיריון מתקדם לבית החולים - שם עברה במהלך הלילה שורת בדיקות כדי לוודא את שלום העובר.

אלעזר ריגר, בעלה של האישה שנפצעה, תיאר הבוקר בקבוצת הוואטסאפ של הישוב את שהתרחש הלילה, והתחנן לתושבים שיצאו להפגין: "הסיפור הזה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי!", כתב ריגר. "אנחנו במיון כבר כל הלילה ובינתיים אין צפי שחרור, אשתי בהריון עוברת בדיקות מקיפות גם היא וגם העובר".

"הלילה בשעה 1:30 אשתי חזרה מירושלים לכיוון הישוב. 100 מטרים לפני צומת העלייה הבחינה אשתי במשהו לא ברור על ההר מצד ימין, ולפתע אבנים. אשתי סטתה מהר הצידה על מנת שלא להיפגע מהאבנים כתוצאה מכך החליקה לתעלה ולכן סטתה מייד שמאלה, כתוצאה מכך התהפך הרכב ואשתי בתוכו ונגרר ונמעך על הכביש", הוסיף ותיאר ריגר את הרגעים הקשים.

"המצב הוא ב"ה הפח נשבר קומפלט ואנחנו נמלטנו. לפי אבחנה ראשונית נראה שאשתי קיבלה מכות יבשות וחוץ מזה מבחינה גופנית ב"ה בסדר. אבל מבחינה נפשית יקח לה עוד הרבה זמן להתאושש".

בהמשך ההודעה פנה ריגר לתושבים וביקש לפרסם בכל דרך את המצב הביטחוני החמור ששורר באזור: "תכירו זאת מציאות חיים יום יומית שלנו כאן בשומרון. אלפי זריקות אבנים מידי שעה בשעה - יום ביומו וסיפורים כגון זה שחוזרים על עצמם כל יום. בבקשה הפיצו את הסיפור הזה. שכל יהודי ידע מה קורה אצלנו בארץ ישראל מתחת לאף. חברים, זה היה באמת יכול להיגמר אחרת. מבקש מכם בכל דרך: רדו עכשיו להפגין ולשמור על החיים שלנו", הפציר ריגר בתושבים.

בעקבות הפיגוע הלילה ושורת הפיגועים האחרונים, הודיעו הבוקר בישובי האזור כי יקיימו צעדה והפגנת מחאה במקום הפיגוע, בה ידרשו ממערכת הביטחון לנקוט שורת צעדים דרסטיים נגד הטרור שהולך וגואה.