כדורגל
כדורגלiStock

דרמה גדולה הערב (מוצאי שבת) בליגת העל שבכדורגל. עירוני קריית שמונה הייתה כבר בדרך הבטוחה לשרוד כנגד כל הסיכויים לעונה נוספת בליגת העל בכדורגל כאשר הובילה על הפועל תל אביב בדקה ה-25 בתוצאה 2:0 וכשהיא ביתרון מספרי לאחר הרחקתו של אנטואן קונטה, בלם הפועל תל אביב כבר מהדקה ה-10.

אבל קריית שמונה, מלכת התיקו של ליגת העל בכדורגל העונה, עם 16 כאלה עד כה, שוב לא הצליחה לשמור על יתרון ולהראות אופי גדול.

שער מצמק של קייס גאנם עם פתיחת המחצית השניה גרם לקריית שמונה ללכת לאחור ולהיבהל ובדקה ה-78 שילמה על כך את המחיר עם שער עצמי מביך במיוחד.

זה נגמר עם תיקו 2:2, תיקו מספר 17 העונה של קריית שמונה שיורדת אל הליגה השניה בכדורגל, הליגה הלאומית, בשל יתר התוצאות ממשחקי התחתית הערב בליגת העל שבכדורגל - כאשר ריינה גברה על בית"ר בתוצאה 1:0 וחדרה השלימה מהפך מול סכנין בתוצאה 3:2.

אחרי 13 שנים בליגה הבכירה, בהם זכתה באליפות היסטורית, גביע ואף העפילה לשלב בתים אירופי, קריית שמונה יורדת ליגה וספק רב אם תצליח להעפיל בחזרה כאשר הבעלים איזי שרצקי כבר הודיע כי יפסיק את תמיכתו בקבוצה הבוגרת של הקבוצה הצפונית ביותר בכדורגל הישראלי.

קריית שמונה מצטרפת אל סקציה נס ציונה שכבר ירדה אל הליגה הלאומית ובכך למעשה מסיימות את מאבקי התחתית בליגת העל שבכדורגל, מחזור אחד לסיום העונה באופן סופי.

הפועל תל אביב, הפועל חדרה והעולה החדשה בני ריינה, ישחקו גם בעונה הבאה בליגה הבכירה.