מנסור עבאס
מנסור עבאסצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס סיפר בראיון לחדשות 12 על השיחות שקיים באחרונה עם שר המשפטים יריב לוין וטען שאין להן קשר לרפורמה המשפטית.

"יש כל מיני אינטרסים של שני הצדדים במערכת הפוליטית, אנחנו חלק מההידברות בבית הנשיא ולא ניתן שישתמשו ברע"מ כדי להכשיל את המהלך הזה", טען עבאס.

לדבירו, "היו לנו קודם שיחות שקשורות למהפכה המשפטית. תמיד מדברים פה ושם, אבל מה שבעיקר העליתי בפני לוין הוא שאין מענה ל'הכפלת' מספר הנרצחים בחברה הערבית ואין מענה, כי אין שר מתפקד במשרד לביטחון לאומי. יש תחושה של הפקרות במגזר שלנו".

"אני חושב שצריך לשמור על מערכת משפט עצמאית ועוצמתית, כי הטענה שלי היא שהכנסת והממשלה הן רשות אחת ואנחנו צריכים לאזן אותן". עוד הוסיף כי "המודל הדמוקרטי חשוב בעיניי, ולכן לא יהיה מצב שבו נוותר בתחום הזה – גם לא למען ג'ובים", הוסיף.

הוא ציין כי "בינתיים אין ספק שמערכת המשפט היא המגן החזק ביותר עליי כחלק ממיעוט. "אני קורא לאזרחים הערבים להשתתף במחאה כחלק מהיותם אזרחים – אבל אם נוכחותנו תכשיל את המחאה, אני לא רוצה שזה יקרה. יש הרבה אנשים שמשתמשים בזה למטרות אחרות".

עבאס התייחס גם לאלימות הגואה בחברה הערבית, שגבתה עד כה 71 נרצחים מתחילת השנה. "אנחנו כחברה הערבית נכשלנו כישלון ערכי, אבל זה לא אומר שהמדינה לא נושאת באחריות. צריך להכניס למשרד לביטחון לאומי מישהו מקצועי, וזה מה שהעליתי בפגישה עם לוין. נתניהו הוא זה שנושא באחריות למינוי של בן גביר".