הרב יובל שרלו
הרב יובל שרלוערוץ 7

ראש ישיבת אורות שאול, הרב יובל שרלו, אומר בשיחה עם ערוץ 7 הבוקר (ראשון) כי הוא מתנגד לשימוש בכלי החרם נגד מאפיית אנג'ל מצד הציבור החרדי אך מוסיף כי הוא מבין ותומך במחאה על כבודו של מנהיג הציבור הליטאי הרב גרשון אדלשטיין.

הרב שרלו הזכיר כי "לפני 12 שנים, כשהוקם היכל התרבות באריאל, קם קול צעקה של חרם על ההיכל מהצד השמאלי של עולם התרבות. כתבתי אז שכאשר ציבור או קהל גדול עושה החרמה, הוא מגלה את כל הכיעור שקיים בכוחניות. הדבר נכון לכל סוג של החרמה".

לדבריו, "החרמה היא לא שיטה טובה. גם אם אתה צודק. למחות על כבודו של הרב אדלשטיין הינו דבר מוצדק. אך ההחרמה עצמה מביאה הרבה יותר נזק מאשר תועלת. מביאה הרבה יותר קרע ועוינות. "צריך להגיד שיש גבולות שלא חוצים. זה דבר שהוא יותר נכון לעשות. מחיר ההידברות הרבה יותר זול מאשר נשק ההחרמה, לכן יש להעדיף אותו. אדגיש, אני חושב שצריך לפעול כדי להגן על כבודו של הרב אדלשטיין, אך ההחרמה היא כחרב פיפיות ולכן לא תועיל".

בנוגע למגעים והמאמצים להגיע לפשרה על הרפורמה המשפטית ענה הרב: "אני מכיר לא מעט מאמצים מתחת לרדאר ומעליו של קבוצות שמבקשות להציע למערכת מענה בדמות חוזה חברתי חדש. אני מאוד אוהב את הרעיון הזה, בשני תנאים: תנאי ראשון, לזכור שהמערכת המחליטה היא הכנסת. אנחנו לא לוקחים מהכנסת את הסמכויות שלה. במובן הזה, כך גם הכנסת הייתה נוהגת בעבר, מקימה ועדה חוץ פרלמנטרית שתגיש לכנסת הצעה והיא בתורה הייתה מאמצת את מסקנותיה או דוחה אותה. התנאי השני: שהדיונים יתקיימו בצניעות, כך שכל צד מבין כי לא כל האמת נמצאת אצלו, לא כל דבר הוא קטסטרופלי ושהשפה משני הצדדים הינה משותפת וחותרת לבקש הסכמות רחבות בתחומי המחלוקת".