תפוחי-אדמה במדורה
תפוחי-אדמה במדורהצילום: אייסטוק

השבוע יחול ל"ג בעומר, נשב כולנו סביב המדורות, נצלה מרשמלו בשיפודים ונזרוק כמה תפוחי אדמה לאש.

בדרך כלל נשכח מהם ליותר מדי זמן וכשניזכר הם יהיו שרופים יתר על המידה ולא אכילים. לכן הבאנו לכם חמישה טיפים להכנת תפוח-אדמה במדורה בצורה מושלמת.

טיפ ראשון:

בחירת תפוחי-האדמה: כדאי לבחור תפוחי אדמה אדומים וקטנים. לתפו"א אדומים יש תכולת עמילן גבוהה יותר, מה שיעזור להם להתבשל היטב באש.

עצם היותם קטנים מבטיח לנו זמן צלייה קצר יותר ומבושל היטב מבפנים. כאשר נבחר בתפוחי אדמה גדולים כנראה השכבה החיצונית תהיה שרופה והחלק הפנימי יהיה עדיין חי.

טיפ שני:

עטיפה נכונה: כדאי לעטוף את תפוחי-האדמה בשכבה של נייר אפייה ומעליו שתי שכבות של נייר כסף. נייר האפייה יגרום לאדים ולנוזלים להשאר בפנים ולהיספג בחזרה, מה שיזרז את הצלייה ויהפוך את התפוחי-אדמה לעסיסיים יותר.

טיפ שלישי:

צרו אש לוהטת ואחידה: תרצו להכין מדורה חמה ובעלת מצע טוב של גחלים. ודאו שהלהבות כבו לפני הכנסת תפוחי האדמה פנימה, שכן להבה גדולה מדי עלולה לשרוף את הקליפה לפני בישול הפנים.

טיפ רביעי:

שליטה באחידות הצלייה: כל 10-15 דקות מסובבים את תפוחי האדמה בעזרת מלקחיים או מקל. זה יעזור להם להתבשל בצורה אחידה ולמנוע מהם להישרף בצד אחד.

טיפ חמישי:

בודקים את מידת העשייה: לאחר כ-45 דקות עד שעה, בודקים את מידת העשייה של תפוחי האדמה באמצעות תקיעה של מזלג במרכז. אם המזלג נכנס בקלות והחלק הפנימי רך, תפוחי האדמה מוכנים. אם לא, המשיכו לבשל עוד 10-15 דקות.

כשתפוחי האדמה מוכנים נחרוץ אותם באמצע - נפזר מעט מלח ופלפל ונחכה כמה דקות כדי שלא יהיו רותחים מידי, ונאכל בהנאה.

בתאבון!

באדיבות המטבח של הירושלמי - קייטרינג בשרי